Yurt dışı şirketleri yönünü Türkiye'deki emlak piyasasına çevirdi!

Türkiye, emlak sektöründe uluslararasına açılıyor. Avrupa'nın birçok ülkesinde açılacak emlak ofisleri ile hem istihdam hem de satışların artırılması hedefleniyor.

Emlak Haberleri 23.06.2022 - 18:14 23.06.2022 - 18:15 Büşra Uluşen

Dünya genelinde konut krizi yaşanırken Türkiye de aynı sorun ile mücadele ediyor. Türkiye'de emlak sektörüne yatırım yapanların sayısı günden güne artarken, bu sektörde yatırım danışmanlığı yapanların sayısı da azımsanmayacak düzeyde. 

Türkiye'de ve dünyada yoğun ilgi gören Türk emlak sektörü, varlığını uluslararası çapta genişletiyor. Türkiye gayrimenkullerinin son zamanlarda eskisinden daha cazip durumda olması da yatırımcıların odağına giriyor. 

'' Gayrimenkul sektörüne yeni bir model getiriyoruz ''

Türkiye'de emlak sektörüne yatırım yapanların sayısı artarken emlak komisyonlarının da fazla olması sebebiyle yurt dışındaki şirketler rotasını Türkiye'ye çeviriyor. 

Konu hakkında konuşan ve gayrimenkul sektörüne ilişkin açıklamalarda bulunan Redwoork Türkiye Direktörü Çağatay Üçsu, gayrimenkul sektörüne yeni bir model getirdiklerini, ülkenin 7 bölgesinde, Avrupa ülkelerinde ve Körfez ülkelerinde açılacak ofislerle birlikte yüzlerce gayrimenkul danışmanı istihdam edeceklerini söyledi. 

Üçsu, Türkiye genelinde ofislerinde hem danışmanların hem de yatırımcıların kullanımı için hizmet vermeye başladıklarına değinerek, kendi ofislerinde de istikrarlı bir büyüme hedefleri olduğunu dile getirdi.

Avrupa'nın birçok ülkesinde yeni emlak ofisleri!

Açıklamalarına devam eden Üçsu, yurtdışında ikamet eden Türklerin en çok gayrimenkule yatırım yaptığını hatırlatarak Amerika, Hollanda, Almanya ve İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde ofis açmayı planladıklarını bildirdi. Bu ofisler ile doğru zamanda doğru yatırımın yapılmasına imkan tanıyacaklarını söyleyen Üçsu, tecrübeli danışmanları ve yenilikçi vizyonları ile gayrimenkul sektöründeki satış rakamının artmasına önemli katkılar sağlayacaklarını belirtti. 

2023 yılı için de büyük hedefleri olduğunu söylerek, turizm ve konaklama alanlarında yeni yatırımlar yaptıklarını ifade etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@