Yüzde 3 peşinat başvuru için yeterli! Belediye ait konutlar satılacak 2. ve 5. katta boş daireler

Kırşehir'de adet lojman satışı yapılması için ihale düzenlenecek. Lojmanlar 405.000 TL'den başlayan fiyatlarla satılacak. Başvurular için %3 teminat alınacak. İhale 13 Mayıs'ta.

Emlak Haberleri 06.05.2022 - 09:53 06.05.2022 - 09:53 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Belediyelerin kendilerine ait konutlarını satış ilanlarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Mayıs ayında çok sayıda kurum ile birlikte bazı il belediye başkanlıkları da kendilerine ait evleri satışa çıkardıklarını bildirdiler. Bu kapsamda yayımlanan ihale ilanlarından birisi de Kırşehir Belediyesi'nden geldi. 4 adet daire satacak olan belediye başkanlığı istekliler için detayları açıkladı. 

Belediyenin konut satış duyurusunda ihale başvurusunda bulunacak olanlar için "Kırşehir İli Merkez Kayabaşı Mahallesi Bağbaşı Kentsel Dönüşüm alanındaki Mülkiyetleri Kırşehir Belediyesine ait TOKİ konutlarından 1.Etap(İlk Yapılan Etap) 3.Bölge konutlarından 4827 ada 1 nolu parsel üzerinde bulunan 4 adet konutun satışı 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile satışı yapılacaktır." açıklaması yapıldı. İstekliler başvurularını bu duyru kapsamında yapacaklar. 

İHALE 13 MAYIS'TA BAŞVURULAR O GÜNE KADAR DEVAM EDECEK

Belediye konutlarının satışları için başvurru yapacak olanlar, bu işlemleri ihale tarihi olan 13 Mayıs tarihine kadar tamamlayacaklar. Başvuru işlemleri aşağıda yer alan tablodaki fiyatlar üzerinden yüzde 3 oranında geçici teminat bedeli ödenerek yapılacak. İsteyenler bir konut için isteyenler 4 konuta birden başvuru yapabilecekler. Ancak her başvuru için ayrı ayrı geçici teminat bedelleri ödenecek.

Başvuru işlemlerini tamamlayanlar 13.05.2022 Cuma günü saat 14:00’da Yenice Mahallesi Terme Caddesi Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Zemin katındaki Belediye Meclis Toplantı Salonunda toplanacak olan Belediye Encümeni (İhale Komisyonu) huzurunda tekliflerini sunacaklar. Konutlar için ilk teklif fiyatları 405 bin TL'den başlıyor. Katılım olmazsa ilk teklif fiyatına konutlar alınabilir. 

İhaleye katılmak için yüzde 3'lük geçici teminat bedelini ödedikten sonra "Hangi konuta ya da konutların ihalesine iştirak edeceğine dair dilekçe, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Nüfusa kayıtlı bulunduğu Nüfus Müdürlüğünden Yerleşim Yeri Adres Belgesi, Geçici Teminat Makbuzu, Vekâleten ihaleye katılacaklar için Noterden düzenlenmiş Vekâlet Örneği ve Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğünden Borcu Yoktur Belgesi" evraklarını Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim ederek başvurularını tamamlayacaklar. 

SATIŞ FİYATLARINA BAKIN

kırşehir belediye konutu satışı yüzde 3

Yukarıda yer alan tabloda konutların bulundukları konum, kat, m2 büyüklükleri ve muhammen bedel listeleri yer alıyor. Konutları almak isteyenler bu bilgiler üzerinde başvurularını tamamlayacak ihaleye katılıp tekliflerini sunacaklar. 

Yorumlar (4)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@