0.49 Faizli 240 Ay Vadele Ziraat Bankası Destekli 100 Bin Daire Satılacak! Erdoğan Müjdeledi 2022 Başvuruları Ne Zaman?

2022 sosyal konut başvuruları ne zaman? 0.49 konut kredisi faiziyle 100 bin konut duyurusu TOKİ'den geldi mi? 2+1, 3+1 daireler için e-Devlet başvurusu ve Ziraat Bankası işlemleri hangi tarihte?

0.49 Faizli 240 Ay Vadele Ziraat Bankası Destekli 100 Bin Daire Satılacak! Erdoğan Müjdeledi 2022 Başvuruları Ne Zaman?

Türkiye'nin 2022 yılında hayata geçireceği projelerin arasında sosyal konutlar ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle 2021 yılında yaşanan maliyet artışları ile çok yükselen konut fiyatları nedeniyle milyonlarca vatandaş TOKİ'den gelecek açıklamayı bekliyor. Emlak365.com olarak bizlerde 2022 yılı sosyal konut projesine başvuruda bulunmayı planlayan aileler için süreci ve başvuru detaylarını aktarıyoruz.

0.49 AYLIK FAİZ ORANIYLA 240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ VERİLECEK! ZİRAAT BANKASI DESTEKLİ

TOKİ sosyal konut başvuruları en son 2020 yılında alınmıştı. O dönem ve öncesinde hayta geçirilen projelerin tamamında yüzde 0.49 aylık faiz oranı ve 240 ay vadeye kadar uzanan ödeme seçenekleri ödemeler yapıldı. Vatandaşlara sunulan son ödeme planlarına bakıldığında hem peşinat ödemelerinde hemde aylık taksit ödemerinde büyük fırsatların sunulduğu görülüyor. Bir önceki sosyal konut projesinde 2+1 ve 3+1 daire almak isteyenlere sunulan ödeme planları şu şekildeydi;

* 2+1 TOKİ sosyal konut dairesi almak isteyenler; Yüzde 10 peşinat ve 849 TL taksitle ev sahibi oldular.

* 3+1 TOKİ sosyal konut dairesi almak isteyenler; Yüzde 10 peşinat ve 1049 TL taksitle ev sahibi oldular.

TOKİ tarafından sunulan ödeme planları en düşük peşinat ve en uzun vadeli olanı. Vatandaşlar kendi bütçelerine göre 120 ay, 180 ay vade seçeneklerinden daha fazla peşinat ödeyerek daha kısa vadeli ödeme planları da oluşturabildiler.

toki sosyal konut 2022 başvuru tarihleri2

SOSYAL KONUT BAŞVURULARINDA HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

TOKİ Başkanlığı'nın 2022 sosysl konut projesi başvurularına dair kılavuzu henüz yayımlanmadı. Ancak şartlarda çok büyük bir değişim beklenmiyor. TOKİ'den sosyal konut kapsamında ev almak isteyenler genel olarak şu şartlar istenecek.

* Başvurular sadece Türk vatandaşları için açık olacak.

* Sosyal konutlar için 25 yaş ve üzerinde olan vatandaşlar başvuru yapabilecek.

* 2022 yılı için belirlenen hane gelir şartının sağlanması istenecek.

* Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması istenecek.

* Bir hane içerisinden sadece bir başvuru kabul edilecek.

* Sosyal konut başvurusunda bulunan kişinin kendisi, eşi veya velayeti altında olan çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması.

toki sosyal konut 2022 başvuru tarihleri

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDELEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2021 yılı için bir konuşma yapmış ve sosyal konutların devam edeceğini açıklamıştı. Bir sonraki proje için de 100 bin kontenjanı duyurulmuş ve çalışmaların başladığı ifade edilmişti.

2022 YILI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2022 yılında sosyal konut projesine ilişkin duyuruların gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. 2021'de gelmeyen projenin bu yıl mutlaka duyurulması bekleniyor. İlanın ne zaman geleceğine ilişkin resmi açıklama olmasa da ilkbahar döneminde başvuruların alınabileceği öngörülüyor. Ancak resmi açıklama TOKİ'den takip edilece.

EMLAK365.COM - ÖZEL HABER

SONRAKİ HABER