10 Kente TOKİ Piyangosu Vurdu! 2+1 Evler 930 TL Taksitle Satışa Çıkarıldı!

Ucuz konut satın almak isteyenlere uygun imkanlar sunan TOKİ tarafından ev satışları devam ediyor. TOKİ 10 ayrı şehirde taksitli konut satışı yapıyor. İşte TOKİ'nin duyurdu son fırsatlar...

10 Kente TOKİ Piyangosu Vurdu! 2+1 Evler 930 TL Taksitle Satışa Çıkarıldı!

Türkiye'de konut satın almak için insanların çok büyük maliyetleri göze almaları gerekiyor. Emlak piyasasında bir konut satın almak için meydana gelen mali şartlar maaşlı çalışanların erişebileceklerinin çok üzerine çıktı. Yıllarda binbir güçlükle yapıloan tasarruflarını bir araya getiren insanlar yine de konut satın alabilecek mali güce erişemiyorlar. Ancak tüm bu olumsuz piyasa şartlarına rağmen Türkiye'de dar ve orta gelirli ailelere kolay mali şartlarla ev sahibi olabilmelerine dair imkanlar da bulunuyor.

TOKİ UCUZ KONUT SATIŞI DUYURULARINA DEVAM EDİYOR

Çeve, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın kurumlarından olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) misyon oalrak belirlediği dar ve orta gelirli vatandaşların ucuz fiyatlarla ev sahibi olmalarına dair imkanları yaratmayı sürdürüyor. Türkiye'nin çok sayıda şehrinde konut projeleri yapan TOKİ çok uygun maliyetlerle vatandaşları ev sahibi yapıyor. Barınma gibi en temel ihtiyaç için vatandaşların her ay kira ödemesi yapmanalarını engellemek misyonunu yerine getiren TOKİ çok sayıda aileyi ev sahibi yaptı ve yapmaya devam ediyor.

TOKİ VATANDAŞLARI KONFORLU BİR YAŞAM SAĞLIYOR

TOKİ tarafından gerçöekleştirilen konut projeleri bir kompleks olarak tasarlanıyor. Mahalle kültürünü önemdeyen TOKİ aynı zamanda projelerini sosyal donatılarla donatıyor. Şehir merkezlerinin dışında olan bu konut projelerinde çok sayıda imkan da yer alabiliyor. Okul, cami, park, yürüyüş alanları, ticaret alanları gibi imkanların yer aldığı TOKİ projeleri herkesin yaşamak isteyeceği bir yaşan alanını ortaya çıkarıyor. Bunlara bir de ucuz fiyat eklenince insanlar TOKİ'den ev satın almayı fiyat odaklı bir mecburiyetten ziyade bir tercih sonucu isteyebiliyorlar.

TOKİ KONUTLARI NASIL UCUZ DİYATA SATIYOR?

TOKİ tarafından satılan konutların nasıl oluyor da fiyatlarının ucuz olduğu da merak ediliyor. Bu konutlar kailetsiz malzeme ile üretilmiyor. Standart bir kalite ile yapılan konut üretiminde maliyet farkının aan sebebi arsa maliyeti oluyor. Bir inşaatın yapımında en yüksek maliyet kalemini arsa maliyeti oluşturuyor. Ancak TOKİ bunu en düşük seviyeye çekebiliyor. Hazine'ye ait olan veya Hazine tarafından mülkiyeti alınan narazilerde yapılan konutların maliyetleri de en düşük seviyede tutulabiliyorlar. Bundan dolayı da TOKİ uygun fiyata ev satıyor.

TOKİ 10 ŞEHİRDE UCUZ KONUT SATIŞI YAPIYOR

TOKİ'nin aktif olarak konut satışı yaptığı şehirler merak ediliyor. TOKİ'nin yayınladığı konut satış ilanlarına göre şu anda İstanbul, Antalya, Denizli, Bayburt, Çorum, Giresun, Konya, Sakarya, Afyonkarahisar ve Adana'da konut satışlarına devam ediliyor. Bu konutlar oldukça uygun fiyata satılırken vatandaşlara geniş taksit imkanları da veriliyor.

TOKİ ÇORUM KONUT SATIŞ İLANI

TOKİ tarafından Çorum Merkez'de Kuruçay Mahallesi'nde yapılan konut projesinde 151 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. TOKİ bu konutlar için maliyet açıklaması yaptı. TOKİ'nin verdiği bilgilere göre bu konutların satış fiyatları 207 Bin TL'den başlıyor ve 251 Bin TL'ye kadar çıkabiliyor.

bayburt konut satışı toki

TOKİ Çorum'da satışa çıkardığı konutlar için vatandaşlara taksit imkanı da tanıyor. Buna göre yüzde 12 peşinat ödemesi yapan vatandaşlar 180 ay vade imkanından yararlanıyorlar. Bu konutların vatandaşlarca 1.014 TL'den başlayan taksitlerle satın alınabileceği bildirildi.

TOKİ BAYBURT KONUT SATIŞI

TOKİ'nin uygun fiyatla ev satışı yaptığı illerden birisi de Bayburt oldu. Bayburt Merkez'de Şingah Mahallesi'nde yapılan konut projesinde 45 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. Bu konutlar için TOKİ fiyatların 192 Bin TL'den başlayıp 295 Bin TL'ye kadar çıktığını duyurdu.

çorum konut satışı toki

TOKİ'nin Bayburt'ta satışa çıkardığı konutların taksitle satın alınabileceği de belirtildi. Bu taksit imkanından yararlanmak isteyenlerin yüzde 12 peşinat ödemesi yapmaları gerekiyor. Bu paşinat ödemesi ile vatandaşlar 180 ay vade imkanı elde ediyorlar. Bu mali şartlarla 2+1 konut satın almak isteyenlerin taksitlerinin 938 TL'den başladığı bildirildi.

SONRAKİ HABER