100 Günlük Eylem Planı Açıklandı, Kanal İstanbul Mutlaka Yapılacak!

Başkan Erdoğan canlı yayınla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde yer alan Beştepe Millet ve Kongre Merkezi'nde ilk 100 günlük icraat programını açıkladı.

Gündem 03.08.2018 - 15:48 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Başkan Erdoğan canlı yayınla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde yer alan Beştepe Millet ve Kongre Merkezi'nde ilk 100 günlük icraat programını açıkladı.

Programda inşaat sektörünü yakında ilgilendiren çok sayıda yenilik ve değişiklikte yer aldı. İşte Sayın Başkan Erdoğan tarafından yapılan önemli açıklamalardan ilk satırbaşları;Ak Parti Seçim Beyannamesi İçerisinde Yer Alanlar Mutlaka Yapılacak Başkan Erdoğan basın mensuplarına 400 projeyi içeren bir kitapçık dağıttı. Kitapçıkta 100 günde gerçekleştirilecek olan 400 proje için 46 milyarlık bütçe ayırdıklarını açıkladı. İlave kaynak ihtiyacı duyulmadan mevcut bütçe içerisinde projelerin geliştirilmesi amaçlanacak. 
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ tarafından 837 bin konutla vatandaşlarımızın barınma sorunlarının çözümüne öncülük etti. TOKİ konut üretimine devam edecek ve vatandaşların ucuz ev sahibi olmasına olanak sağlayacağız. 

  • 1 milyon 300 bin bağımsız birimde kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyoruz. 

  • Şehirlerimizin marka değerlerini geliştirecek yeni projeler başlatıyoruz. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesi 100 günlük program içerisinde Kanal İstanbul imar planı onaya sunulacak. Çevre düzenlemesi yapılacak. 22 miyon metrekarelik alan TOKİ'ye devredilecek. Karadeniz Marmara Denizine bağlanacak. Ekonomik katkılarının yanı sıra boğazda güvenli geçiş hattı oluşturulacak. Yalılara gemi çarpması ya da tanker gemilerinin arıza yaparak boğaz trafiğinin tıkanmasının önüne geçilecek. 

  • Türkiye boğazlarda alternatif bir geçiş güzergahı oluşturmuş olacak. Alternatif geçişin yanı sıra 2 butik şehir kurulacak. İstanbul'da yeni konut rezerv alanları oluşturulacak. Yatay mimarinin egemen olduğu şehircilik anlayışı hakim kılınacak. Bisiklet yolları sahil şeridinden akacak. Yürüyüş yolları yapılacak. Kanal İstanbul şehri kurulacak. 

  • Yap işlet devret ya da kamu ortaklığı ile Kanal İstanbul projesi hayata geçirilecek. Projenin durdurulmasına izin vermeyeceğiz. Mutlaka yapacağız. 

  • 5 millet bahçesi ilk 100 günlük dönemde tamamlanacak. 6 tanesinin ise planlaması yapılacak. 

  • Atatürk Havalimanı arazisi 29 Ekim tarihinden sonra hızla boşaltılacak ve Atatürk Havalimanı millet bahçesi projesi büyük bir hızla gerçekleştirelcek. 

  • Beton yığınları sona erdirilecek. Eski stadyumlar hızla millet bahçelerine çevrilecek. Bu sayede yeşil alanlar çoğaltılacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@