11 Haziran Tarihli Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından İmzalandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, 11 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete ile duyuruldu.

Gündem 11.06.2022 - 00:50 11.06.2022 - 00:50 Gülcan Özer

Hazine ve Maliye Bakanlığı kadrolarında büyük deprem etkisi yaratan 11 Haziran 2022 tarihli atama kararnamesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imzalar ile Hazine ve Maliye Bakanlığı kadrolarına çok sayıda vergi müfettişi ataması yapıldı. 

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2022/294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301), 11 Haziran tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak resmen yürürlüğe alınmış oldu. Atama kararnamesi kapsamında vergi müfettişleri hakkındaki karara ek olarak Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı kadrosuna bir isim daha katılmış oldu. 

CUMHURBAŞKANLIĞI TARAFINDAN YAPILAN ATAMALAR HAKKINDA KARARLAR! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün yayımlanan ilk atama kararı Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine Sevgi Yiğit'in atanması hakkında oldu. Böylelikle Sevgi Yiğit resmen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atandı. 

atama kararnamesi 1-3295 sayılı karar kapsamında ise Hazine ve Maliye Başmüfettişliklerine Ali Tokgöz, Ali Serkan Erdoğan, Ali Sarı, Halil Kabadayı ve Ali Osman Aztekin atandı. 

atama kararnames i2

atama kararnamesi 3-2

atama kararnamesi 4-2

atama kararnamesi 5-2

Çok sayıda vergi müfettişi ataması yapılırken yaşanan bu artışın ardından vergi denetimlerinin daha da artacağı anlamına geliyor. 

atama kararnamesi 6

yök atamasıKurul tarafından seçilen Prof. Dr. Kemal Şenocak ve Prof. Dr. Hüseyin Karaman ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından YÖK yönetim kurulu üyeliğine atandı. Söz konusu kararlar bugün itibar ile uygulamaya alınırken yeni göreve başlayacak olan isimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imzanın ardından resmiyet kazanmış oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@