1.4 Milyon Dolara İzbe Kasaba Satın Aldı, 22 Ayda Baştan Yarattı!

ABD'nin California eyaletinde 1.4 milyon dolara bomboş bir kasabayı satın alan genç 22 ayda kasabayı baştan yarattı. Genç girişimci kasabada geçirdiği anları sosyal medya hesabından paylaşıyor.

Emlak Magazin 26.01.2022 - 17:48 26.01.2022 - 17:49 Büşra Uluşen

Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan 34 yaşındaki Brent Underwood, arkadaşı ve yatırımcıların yardımıyla 4 yıl önce 1,8 milyon dolara California'da bulunan Cerro Gordo kasabasını satın aldı. Kimsenin yaşamadığı bir kasaba için tüm birikimini harcayan Underwood, kasabayı cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. 

Salgın döneminde sosyal mesafeyi koruyarak izole bir hayat sürmek için kasabaya yerleşen girişimci önce sadece birkaç haftalığına kasabada kalmayı düşünüyordu. Ancak pandemi nedeniyle Underwood kasabadan ayrılamadı ve 22 ay boyunca izbe yerde kaldı. 

22 aydır kasabada yaşıyor3

22 AYDIR İZBE KASABADA KALIYOR

22 aydır izbe kasabada izole bir yaşan süren Underwood, yaşamından görüntüleri 1,4 milyon abonesi bulunan Youtube hesabından yayınlıyor. Cerro Gordo kasabası, bir zamanlar 400 hanenin bulunduğu ve yaklaşık 4 bin kişinin yaşadığı bir bölgeydi. Hatta yıllar önce burada en büyük gümüş üretimi yapılıyordu. Bugünün parasına göre 17 milyon dolar değerinde gümüş çıkarılan bölgede, madenlerdeki gümüş tükenince herkes kasabadan göç etmeye başladı. 

22 aydır kasabada yaşıyor2

Brent Underwood, 1.8 milyon dolara satın aldığı kasabayı kendi imkanlarıyla yenilemeye çalışıyor. Hala ayakta olan 22 binadan bazılarını temizleyerek yenileyen girişimci, bulduğu ilginç parçaları da bir araya getirerek bir mağazada topluyor. 

22 aydır kasabadan hiç çıkmayan Underwood, bazı evlerde çalışmalar yaparak evleri yaşanabilecek hale getirdi. Bir dükkanı da bulduğu ilginç parçaları sergilemek için müzeye dönüştürdü. 

22 aydır kasabada yaşıyor4

Genç girişimcinin en büyük projesi ise su tedarik sistemini yenilemek oldu. Kuyudan su çıkarmayı başaran Underwood, kasabaya 15 yıl sonra suyu getirdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@