15 Temmuz Atama Kararnamesi! Tartışılan Rektör Görevden Alındı, 2 Bakan Yardımcısı ve Çok Sayıda Müfettiş Atandı

Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan 15 Temmuz tarihli Atama Kararnamesi Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararname kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındı,

GÜNDEM 15.07.2021 - 11:31 15.07.2021 - 11:44 Gülcan Özer

15 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile mükerrer sayıda yer alan Atama Kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan karar kapsamında ataması sonrasındaki protesto gösterileri ile uzun süre adından söz ettiren Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevinden alındı.

Buna ek olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan yardımcılığına Fatma Öncü, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan yardımcılığına ise Mehmet Hamdi Yıldırım atandı. 15 Temmuz tarihli Atama Kararnamesi kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişliği atama kararları, Adalet Bakanlığı Adalet Müfettişliği atama kararları, Sağlık Bakanlığı Müfettişliği atama ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başmüfettişliği atama kararları da ilan edildi.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ MELİH BULU GÖREVDEN ALINDI!

Atama kararı sonrasında üniversite öğrencileri tarafından yoğun protesto gösterileri düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzlanan kararname kapsamında görevinden alındı.

Rektör Bulu görevinden alınırken Prof. Dr. Ahmet Ercan Gegez ise İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü olarak atandı. Söz konusu kararlar atama kararnamesinde şu şekilde yer aldı; "Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih BULU, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ek 1 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır. İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayıh Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Ahmet Ercan GEGEZ atanmıştır."

rektör-atamaları

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKAN YARDIMCISI OLARAK FATMA ÖNCÜ ATANDI!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardıcılığı için de yeni karar alındı ve Bakan Yardımcısı olarak Fatma Öncü'nün atandığı ilan edildi. 15 Temmuz tarihli atama kararnamesi kapsamında söz konusu karar "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Fatma ÖNCÜ atanmıştır" ifadesi ile duyuruldu.

hazine-bakan-yardımcısı

HAZİNE VE MALİYE BAKAN YARDIMCISI GÖREVİNE MEHMET HAMDİ YILDIRIM ATANDI

Aynı kararname kapsamında imzalanan karar ile Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak Mehmet Hamdi Yıldırım atandı. Söz konusu karar atama kararnamesi kapsamında "Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mehmet Hamdi YILDIRIM atanmıştır" ifadeleri ile duyuruldu.

SAĞLIK BAKANLIĞI MÜFETTİŞ ATAMA KARARLARI

sağlık-bakanlığı-müfettiş-atama-kararı

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ MÜFETTİŞİ ATAMA KARARLARI

İŞ-MÜFETTİŞİ-ATAMA-KARARI

ADALET BAKANLIĞI ADALET MÜFETTİŞİ ATAMA KARARI!

çalışma-bakanlığı-müfettiş-ataması

2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 37 nci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Muhammed ŞAVKILI, Özcan ÇAKIROĞLU ve Zafer TURAN Adalet Müfettişi olarak atandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@