15 Temmuz Noterler Açık Mı, Çalışıyor Mu, Bugün Nöbetçi Noter Var Mı?

15 Temmuz noterler açık mı sorusuna yanıt geldi. Türkiye Noterler Birliği TNB Nöbetçi Noter sayfası güncellendi. Bugün noterler açık mı, çalışıyor mu, 15 Temmuz Perşembe günü nöbetçi noter var mı?

GÜNDEM 15.07.2021 - 11:50 15.07.2021 - 11:58 Gülcan Özer

Türkiye 15 Temmuz darbe girişimi nedeni ile hayatını kaybeden şehitlerini anarken hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile 15 Temmuz günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiş ve resmi tatil günleri arasına alınmıştı.

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ, 15 TEMMUZ PERŞEMBE GÜNÜ RESMİ KURUMLAR, BANKALAR, PTT, KARGOLAR AÇIK MI?

Evet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiş, resmi tatil günleri arasına alınmıştı.

15 Temmuz 2021 Perşembe günü bu nedenle resmi tatil olarak kabul edilirken bugün Tapu Daireleri başta olmak üzere tüm resmi kurumlar, bankalar, PTT ve kargo şirketleri kapalı olacak. Ancak bazı kargo şirketleri bayram öncesi yoğunluk nedeni ile kendi içlerinde aldıkları karar doğrultusunda çalışırken ilgili kargo şirketinin müşteri hizmetlerini arayarak o şirketin aldığı kararı öğrenebilirsiniz.

nöbetçi-noter-ekranı

15 TEMMUZ NOTERLER AÇIK MI, KAPALI MI?

Türkiye Noterler Birliği ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan karar kapsamında noterlerin resmi tatil günlerinde alınan özel kararlar dışında kapalı olmasına karar verilmiştir. Bu nedenle 15 Temmuz günü de noterler birliği tarafından alınan karar kapsamında tüm noterler kapalı olacaktır.

15 TEMMUZ NÖBETÇİ NOTER VAR MI, BUGÜN NOTERLER AÇIK MI, ÇALIŞIYOR MU?

Türkiye Noterler Birliiği bugün yaptığı güncelleme ile nöbetçi noter bilgisine yer vermedi. Sitede nöbetçi noterler sorgulama ekranı üzerinden yapılan sorgulamada bugün açık noter olmadığı bilgisine yer verildi.

Ne yazık ki bugün noterlik işlemi yapmak isteyen kişiler Cuma günü işlemlerini yapmak zorunda kalacaklar. Cuma gününden sonra ise 9 günlük resmi bayram tatili başlayacak. Bu nedenle yarın noterlerde aşırı yoğunluk olması beklenirken, vatandaşların işlemlerini son saatlere bırakmaması tavsiye edildi.

Nöbetçi noter uygulaması hatırlanacağı üzere pandeminin Türkiye'de ilk görüldüğü ve tedbir kararlarının alındığı Mart ayında ikinci bir karara kadar kapatılmıştı. Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından alınan karar kapsamında noterlik çalışanlarının sağlıklarını korumak adına nöbetçi noter uygulamasına ara verilmişti. Vaka sayısının düşmesi ile tüm yasaklar kaldırılırken nöbetçi noterler için ise açılma kararı henüz alınmadı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@