19 Mayıs'ta Anıtkabir kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Anıtkabir ziyaret saatleri

19 Mayıs gününü Atatürk'ü ziyaret ederek Anıtkabir'de geçirmek isteyen kişiler Anıtkabir kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor araştırıyor. İşte Anıtkabir ziyaret saatleri.

Gündem 18.05.2022 - 12:33 18.05.2022 - 12:33 Büşra Uluşen

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ziyaret etmek isteyen vatandaşlar Anıtkabir'in ziyaret saatlerini araştırıyor. Atatürk'ü ailecek ya da arkadaşlarıyla ziyaret etmek isteyen kişilerin bir numaralı araştırma konusu anıtkabir açık mı, kapalı mı sorusunun yanıtını araştırıyor. 

19 Mayıs'ta anıtkabir kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Gençlik ve Spor Bayramı'nı Atatürk'ü ziyaret ederek geçirmek isteyen kişiler Anıtkabir'in ziyaret saatlerini merak ediyor. Anıtkabir, ' Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ' ekinlikleri kapsamına, 19 Mayıs 2022 Perşembe günü, saat 09.00 ila 17.00 saatlerinde ziyarete açık olacak. 

Pandemi döneminde uygulanan tedbirler nedeniyle milli bayramlar son iki yıldır buruk geçiyordu. 19 Mayıs tarihinde üst üste sokağa çıkma yasağı uygulanması sebebiyle 19 Mayıs, Anıtkabir'de düzenlenen sade bir tören ile gerçekleşiyordu. Ancak bu yıl pandemi tedbirlerinin kaldırılmasıyla binlerce kişi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için Anıtkabir'e akın edecek. 

anıtkabir 19 mayıs

19 Mayıs kutlamaları daha önceki yıllarda olduğu gibi ilk olarak Anıtkabir'de başlayacak. Bayram sevincini Atatürk'ü ziyaret ederek geçirmek isteyen kişiler için Anıtkabir'in kapıları 19 Mayıs Perşembe günü saat 09.00'da açılacak ve akşam saat 17.00'ye kadar açık olacak. Bu saatler arasında 7'den 70'e tüm vatandaşlar Atatürk'ü ve Anıtkabir'i ziyaret edebilecekler. 

Bunun yanında Başkent Ankara, birbirinden çeşitli 19 Mayıs etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@