19 Mayıs'ta eczaneler, sağlık ocakları açık mı? Nöbetçi eczaneler çalışıyor mu?

Birçok kişi 19 Mayıs'ta sağlık ocakları, eczaneler açık mı ve nöbetçi eczaneler çalışıyor mu sorularının yanıtını araştırıyor. İşte eczane ve sağlık ocaklarının çalışma saatleri.

19 Mayıs'ta eczaneler, sağlık ocakları açık mı? Nöbetçi eczaneler çalışıyor mu?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde birçok vatandaş eczanelerin açık olup olmadığını araştırıyor. Resmi tatillerde kafa karışıklığı yaratan eczanelerin çalışma saatleri merak ediliyor. 19 Mayıs günü resmi tatil olması nedeniyle kamu kurum ve kuruluşları kapalı oluyor. Peki, 19 Mayıs'ta eczaneler açık mı?

19 Mayıs eczaneler açık mı, nöbetçi eczaneler çalışıyor mu?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Türkiye genelinde tüm kamu ve kuruluşları kapalı olacak. Bu kapsamda eczaneler 19 Mayıs'ta kapalı olacak ve hizmet vermeyecek. Vatandaşların birçoğu çalışma saatlerinde eczanelerin kapalı olması sebebiyle nöbetçilerin de çalışıp çalışmadığı merak ediliyor.

19 Mayıs'ta normal çalışma saatlerinde eczaneler kapalı olacak. Ancak nöbetçi eczaneler hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar, illerindeki nöbetçi eczaneleri e-devlet üzerinden sorgulayabilecekler.

Eczanelerden ilaç alması gereken kişiler, ilçelerindeki nöbetçi eczanelere gidebilecek ya da bir sonraki iş günü olan 20 Mayıs Cuma gününü bekleyecekler.

19 Mayıs Perşembe günü sağlık ocakları açık mı?

Vatandaşlara en kolay sağlık hizmetini sunan sağlık ocakları, bir diğer adıyla Aile Sağlığı Merkezleri resmi bayramlarda kapalı oluyor. Bu nedenle bir rahatsızlığı nedeniyle sağlık ocaklarına gitmek isteyen kişilerin 20 Mayıs Cuma gününü beklemesi gerekiyor. Acil hastalar için ise hastaneler tüm gün hizmet veremeye devam edecek.

Sağlık ocakları çalışma saatler:

Sağlık ocakları sabah 08.00 - 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Aile Sağlığı Merkezleri Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Emlak365.com