2022'ye Ev Sahibi Olarak Girebilirsiniz! TOKİ 2+1 ve 3+1 Konutları Satışa Çıkardı, Taksitler 1.060 TL'den Başlıyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Antalya'da 2+1 ve 3+1 konutları 180 ay vade ile satışa çıkardı.

Toki 19.12.2021 - 19:35 19.12.2021 - 19:35 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ucuz konut satın almak isteyenler sık sık Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan konutlara dair araştırma yapıyorlar. TOKİ tarafından uygun fiyatlarla konut satışları yapılmaya devam ediliyor. Üstelik vatandaşlara çok önemli ödeme kolaylıkları da sağlanıyor. Bu şekilde ev satın alma hayalini bile kuramayan vatandaşlar kolay bir şekilde ev sahibi olabiliyorlar. 

TOKİ 1,1 MİLYON AİLEYİ EV SAHİBİ YAPTI

TOKİ konut üretimi konusunda son yıllarda otorite haline gelen bir kurum niteliğine kavuştu. Kuruluşundan bugüne kadar TOKİ tarafından Türkiye'nin 81 ilinde 1,1 milyon adet konut inşa edildi. Bu konutların inşaatları tamamlanırken 1,1 aileye konutları teslim edildi. Şu anda bu konutlarda yaşamaya başlayan vatandaşlar her ay kira ödemek gibi büyük bir külfetten de kurtulmuş oldular. Şu anda ise yine Türkiye'nin 81 ilinde TOKİ tarafından 170 bin adet konutun inşaatları hız kesmeden devam ediyor.

180 AY VADELİ KONUT SATIŞI! KİRA ÖDER GİBİ TOKİ TAKSİTİ ÖDEME

TOKİ tarafından vatandaşlara sunulan imkanların en önemlisi ise ödeme kolaylıkları oluyor. Yüzde 10 ile yüzde 20 arasında değişen miktarlarda peşinat ödemesi yapan vatandaşlar kredi çekmeden 180 ay vade ile ev sahibi olabiliyorlar. Aydan aya kira öder gibi ödeme yapan vatandaşlar evlerini satın alabiliyorlar. En kritik ödeme kolaylığı ayrıntısı ise taksitlerin ödenmeye başlandığı tarih oluyor. TOKİ'den ev satın alanlar taksit ödemelerine evlerini teslim almadan başlamıyorlar. Bu şekilde vatandaşlar hem kiraya hem de TOKİ taksitine para yetiştirmek ikileminde kalmıyorlar.

TOKİ ANTALYA MANAVGAT'TA 2+1 KONUTLARI SATIŞA ÇIKARDI

toki antalya manavgat 2+1 konut satışı

TOKİ tarafından Anktalya'nın Manavgat ilçesi Çeltikçi Mahallesi'nde alt gelir grubu için yapılan konut projesinde 2+1 19 adet konut satışa çıkarıldı. Kuralı satış yöntemi ile yapılacak olan bu satışlara dair maliyetler açıklandı. Buna göre 2+1 büyüklüğündeki bu konutların fiyatları 238 Bin TL'den başlıyor ve 270 Bin TL'ye kadar çıkıyor. Yüzde 20 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara 180 ay vade imkanı veriliyor. Antalya Manavgat'ta bulunan bu evlerden satın almak isteyenler ayda 1.060 TL taksit ödeyerek ev sahibi olabiliyorlar.

ANTALYA MANAVGAT'TA 3+1 TOKİ EVLERİ SATILIYOR

toki antalya manavgat 3+1 konut satışı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde gerçekleştirilen TOKİ projesinde 3+1 6 adet konut da satışa çıkarıldı. Bu konutların satışında da kuralı satış yöntemi uygulanacağı bildirildi. TOKİ tarafından yapılan maliyet açıklamasına göre bu konutların fiyatları 381 Bin TL ile 417 Bin TL arasında değişiyor. 120 ay vade imkanından yararlanmak isteyenlerin yüzde 25 peşinat ödemesi yapmaları gerekiyor. Bu konutlar da TOKİ tarafından aylık 2.381 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@