23 Nisan Cuma PTT Şubeleri Ve Noterler Açık Olacak Mı, Kargolar Çalışacak Mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününde vatandaşlar PTT şubelerinin ve noterlerin açık olup olmayacaklarını merak ediyorlar. 23 Nisan'da kargolar çalışacak mı?

23 Nisan Cuma PTT Şubeleri Ve Noterler Açık Olacak Mı, Kargolar Çalışacak Mı?

Türkiye'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle resmi tatil olacak. Bu nedenle vatandaşlar bazı işlemlerini yapabilmek için kurumların ve kuruluşların açık olup olmayacaklarını merak ediyorlar. PTT şubeleri açık olacak mı? Noterler hizmet verecekler mi? Kargolar çalışacak mı?

23 NİSAN CUMA PTT ŞUBELERİ AÇIK MI?

23 Nisan'da vatandaşlar resmi tatil olmasından dolayı PTT şubelerinin açık olup olmayacağını öğrenmek istiyorlar. Resmi tatil olduğu için tüm kurumlarda bu tatil uygulaması yapılacak. PTT de bundan etkilenecek. Dolayısı ile 23 Nisan'da PTT şubeleri açık olmayacak ve vatandaşlar şubelerden hizmet alamayacaklar. Sokağa çıkma yasağının da uygulanması nedeniyle 23 Nisan Cuma günü PTT şubelerinde hizmetler duracak.

23 NİSAN CUMA NOTERLER AÇIK MI?

Noterler vatandaşların en çok kullandığı ve hizmet aldığı kurumların başında geliyor. Bu nedenle noterlerin 23 Nisan Cuma günü açık olup olmayacağı da merak konusu oluyor. Noterler resmi tatil olan günlerde vatandaşlara hizmet vermiyorlar. Daha önce uygulamada olan nöbetçi noterler resmi tatillerde de vatandaşlarlara noter hizmetleri sunuyordular. Ancak bu uygulamaya koronavirüs salgını nedeniyle süresiz olarak ara verildi. Şu anda Türkiye'de nöbetçi noter uygulaması yapılmıyor. 23 Nisan Cuma günü noterler hizmet vermeyecekler ve kapalı olacaklar. Hafta sonunda da noterler açık olmayacak. Noter işlemi yapmak isteyen vatandaşlar Pazartesi gününü beklemek zorunda kalacaklar.

23 NİSAN CUMA KARGOLAR ÇALIŞACAK MI?

23 Nisan Cuma günü kargoların çalışıp çalışmayacağı da merak ediliyor. Sokağa çıkma yasağı da olması nedeniyle kargolarda yoğun bir çalışma beklenmiyor. Ancak yine de kargların çalışma durumuna kargo şirketleri kendileri karar verecekler. Resmi tatil uygulaması yapacak olan kargolar personellerine bir gün tatil verecekler. Ancak bu tatili uygulamayacak olan kargolar ise lojistik ağında aksama yaşanmaması ve müşterilerin mağdur olmaması için çalışmaya devam edecekler.