23 Nisan'da otobüs, metro, tramvay ücretsiz mi? Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya toplu ulaşım bedava mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye'de coşku ile kutlanacak. Vatandaşlar 23 Nisan'da otobüs, metro, İETT, Marmaray ücretsiz mi araştırıyor. İşte yanıtı.

Gündem 21.04.2022 - 12:27 21.04.2022 - 12:27 Büşra Uluşen

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na sayılı günler kala çocuklar başta olmak üzere tüm vatandaşları bayram heyecanı sardı. 2020 yılından beri pandemi nedeniyle 23 Nisan kutlamaları yapılamıyor ve sokağa çıkma yasakları uygulanınca herkes evinde kalmıştı. 

Bu yıl pandeminin etkilerinin azalması nedeniyle 23 Nisan coşkusu yeniden başladı. Belediyeler, çeşitli kurum ve kuruluşlar 23 Nisan etkinlikleri için şimdiden duyurularını yapmaya başladı. Birçok konser ve eğlence programının düzenlendiği şehirlerde de vatandaşları sevindirecek haberler paylaşıldı. 

23 Nisan'da Ankara'da otobüs, metro ücretsiz mi 2022?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Ankara'da ulaşım ücretsiz olacak. Ego otobüs, metro, Ankaray ve teleferik seferlerinde 23 Nisan günü ücretsiz seyahat edilebilecek. 

23 Nisan'da İstanbul'da İETT Metro, Tramvay, Marmaray ücretsiz mi?

23 Nisan günü İstanbul'da metro, tramvay ve İETT otobüsleri ücretsiz hizmet verecek. Seferlerde hafta sonu düzeni uygulamaya devam edecek ve vatandaşlar tüm gün boyunca herhangi bir ücret ödemeden toplu ulaşım araçlarını kullanabilecekler. Marmaray'ın ücretsiz olup olmadığı ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamaya göre belli olacak. 

23 Nisan'da İzmir'de ulaşım ücretsiz mi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için özel bir etkinlik programı düzenledi. Belediyeden 23 Nisan Cumartesi günü için toplu ulaşımın ücretsiz olmasına yönelik henüz bir açıklama yapılmazken Ankara ve İstanbul'da yapıldığı gibi ücretsiz ulaşımın olması bekleniyor.

23 Nisan'da Antalya'da toplu ulaşım bedava mı 2022?

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden 23 Nisan Cumartesi günü için toplu ulaşım kararı henüz bildirilmedi. Belediye tarafından 23 Nisan için birçok etkinlik ve ücretsiz konser programı hazırlanırken ulaşımın ücretsiz olup olmayacağına dair bir bilgi paylaşılmadı. Belediyelerden gelecek olan haber doğrultusunda haberimizi yeniden güncelleyeceğiz. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@