26 İlde Alarm! Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sağanak Yağış ve Kar Uyarısı Yapılan İller Belli Oldu

13 Aralık tarihli Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Bu hafta hava nasıl olacak, sağanak yağış uyarısı yapılan iller hangileri, kar yağacak mı, hava soğuyacak mı?

Gündem 13.12.2021 - 08:40 13.12.2021 - 08:40 Gülcan Özer

Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenen haftalık hava durumu tahmin raporu duyurusunu yayımladı. Yeni haftada hava sıcaklıkları düşerken Pazartesi gününden itibaren Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Başta İstanbul, Edirne ve İzmir olmak üzere 26 ilde sağanak yağışı uyarısı yapılırken Cuma gününden itibaren kar yağışı başlıyor. 

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK, KAR YAĞIŞI BAŞLAYACAK MI?

MGM haftalık hava durumu raporu yayımlandı. Yayımlanan rapor kapsamında yurt genelinde yeni bir yağışlı hava dalgasının etkili olacağı belirtilirken bugünden itibaren sağanak yağış beklenen illerde açıklandı. Yağışlar Pazartesi günü itibari ile sağanak yağış olarak başlarken Cuma günü Ankara başta olmak üzere pek çok ilde kar yağışı bekleniyor. Cuma, Cumartesi ve Pazar günü ise tüm yurt genelinde yağışlar bekleniyor.

hava durumu tahmin raporu 13 aralık

13 ARALIK 2021 PAZARTESİ GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

pazartesi hava durumu 13 aralık

Pazartesi günü İstanbul, İzmir, Edirne ve Antalya başta olmak üzere 26 ilde sağanak yağış uyarısı yapıldı ve yetkililerin gerekli önlemleri almaları istendi. 

salı hava durumu raporu

14 ARALIK 2021 SALI GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yağışlı hava Salı günü etkisini arttıracak ve Ege ve Akdeniz bölgesi başta olmak üzere pek çok ilimizde sağanak yağış etkili olacak. 

çarşamba hava durumu

15 ARALIK 2021 ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Çarşamba günü yağışlar tüm yurdu etkisi altına alırken Doğu Anadolu bölgesinin iç kesimlerinde yüksek yerlerde yağışlar kar şeklinde meydana gelecek. 

perşembe hava durumu-1

16 ARALIK 2021 PERŞEMBE GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Perşembe günü hava durumu düşen sıcaklığın etkisi ile değişecek. Yağışlar büyük oranda kar yağışı olarak görülecek ve doğu illerimizde karla karışık yağmur yağacak. 

cuma hava durumu

17 ARALIK 2021 CUMA GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Cuma gününden itibaren ise tüm Türkiye yağışlı havanın etkisi altına girerken pek çok ilimizde yağışlar kar şeklinde yere düşecek. Kar yağışı yurt genelinde etkili olacak. Hava sıcaklıkları ise yurt genelinde düşüş gösterecek. Cumartesi ve Pazar günü de soğuk havanın etkisi ile kar yağışı altında geçecek. Önümüzdeki hafta sonu için plan yapmak isteyen kişiler ne yazık ki düşen hava sıcaklığı ve soğuk hava dalgası nedeni ile kapalı ortamları tercih etmek zorunda kalacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@