29 Ekim'den Sonra Tam Kapanma Mı Olacak? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 29 Ekim tarihinden sonra kapanma gelecek iddialarına dair açıklamalarda bulundu. Kalın iddiaların gerçek olmadığını söyledi.

Gündem 29.09.2021 - 10:41 29.09.2021 - 10:54 Mustafa KARAGÖZ

Mevsimsel geçişler, serin havalar ve vatandaşların tedbirlere dair daha rahat davranmaları günlük vaka sayılarının artmasına neden oldu. Vaka sayılarının artıyor olması, hareketliliğin yüksek seviyede bulunması nedeniyle ise bazı iddialar gündeme gelmişti. Bu iddiaların en çok konuşulanı ise 29 Ekim tarihinden sonra yeni bir kapanma olacağı oldu. 

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN İDDİALARI YALANLADI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum Programına katıldı. Program kapsamında siyaset gündeminden, dış ilişkilere, Türkiye'nin hedeflerinden ekonomi gündemine ilişkin çok sayıda başlığı değerlendiren İbrahim Kalın bu başlıkların dışında kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. 

Bu kapsamda Candaş Tolga Işık'ın sorduğu tam kapanma sorusuna yanıt veren Kalın, iddiaların gerçek olmadığını söyledi. 

Candaş Tolga Işık, İbrahim Kalın'a “Çeşitli sosyal çevrelerden, sanatçısından, çok önemli insanlar arayıp ’29 Ekim’den sonra pandemide yine eskiye döneceğiz, hükümet şimdi çalışıyor, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı… Yeniden tam kapanmalar geliyor’ diyor. Böyle bir planlama var mı?” sorusunu yöneltti. 

İbrahim Kalın bu soruya "Hayır, böyle bir şey söz konusu değil. İnşallah 29 Ekim'i de çok güzel, coşkulu bir şekilde kutlayacağız. İstanbul'da da biliyorsunuz, çok güzel, büyük bir eser o gün açılacak. AKM açılacak. 29 Ekim'den sonra da biz normal hayatımıza tedbirleri uygulayarak yaşamaya devam edeceğiz."  açıklamasıyla yanıt verdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@