30 Ağustos Cuma Günü Tapu Daireleri Açık Mı, Resmi Tatil Nedeni İle Kapalı Mı?

Türkiye 30 Ağustos Zafer Bayramı için geri sayıma başlarken resmi dairelerde işi olan kişiler ise tatil olup olmadığı sorusuna yanıt arıyor.

GÜNDEM 26.08.2019 - 14:46 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye 30 Ağustos Zafer Bayramı için geri sayıma başlarken resmi dairelerde işi olan kişiler ise tatil olup olmadığı sorusuna yanıt arıyor. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi, tapu daireleri açık mı, çalışacak mı?

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için geri  sayım başladı. Türkiye tarihinin en büyük zaferleri arasında yer alan 30 Ağustos Zaferi 'ni kutlamaya hazırlanırken resmi tatil olması nedeni ile Cuma günü devlet daireleri kapalı olacak. Tapu Daireleri 30 Ağustos Cuma Günü Tatil Mi?30 Ağustos Cuma günü resmi tatil olması nedeni ile tapu daireleri kapalı olacak. Perşembe günü mesai saatinin bitimi ile tapu daireleri kapanacak. Cuma sabahı tapu daireleri resmi tatil olması nedeni ile açılmayacak. Pazartesi sabah mesai saati ile tapu daireleri yeniden çalışmaya başlayacak. Yani tapu daireleri Perşembe akşamı tatile girecek ve Pazartesi sabahına kadar işlem almayacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı Nedir, Ne Oldu?Türk tarihinin en kutlu zaferleri arasında yer alan 30 Ağustos Zafer Bayramı adını aldığı 30 Ağustos 1922 yılında Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığı sayesinde zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u yad etmek için kutlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de her yıl 30 Ağustos resmi tatil olarak kutlanmaktadır.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@