40 Milyon Dolarlık Ultra Lüks Evini Satan Elon Musk 38 Metrekarelik Prefabrik Eve Kiracı Oldu!

Dünyanın en zengin ilk üç insanı arasında bulunan TESLA'nın CEO'su Elon Musk tüm lüks evlerini sattıktan sonra 38 metrekarelik bir prefabrik eve yerleşti. Elon Musk'ın ultra lüks konutlarda yaşamasının ardından küçük bir prefabrik evi kiralaması günün en çok konuşulan konularından birisi oldu. 

EMLAK MAGAZİN 07.07.2021 - 17:59 07.07.2021 - 17:59 Emlak 365

Dünyanın en zengin insanları listesinde üçüncü sırada yer alan Elon Musk gayrimenkul yatırımları ile alakalı olarak bir süre önce radikal bir karar vermişti. Oldukça lüks evlerde hayat sürdüren Elon Musk sürpriz bir karara imza attı.

TÜM EVLERİNİ SATTI!

Geçtiğimiz haftalarda tüm evlerini satışa çıkarıp satan Elon Musk'ın daha lüks bir eve geçeceği tahmin edilirken sürpriz bir hamle geldi. Yaptıkları ile kamuoyunu şaşırtmayı ilke edinen Elon Musk hayat tarzında köklü bir değişikliğin altına imza attı. 

SpaceX ve TESLA gibi dünya çapında söz sahibi şirkerlerin kurucusu olaran Elon Musk'ın kişisel servetinin 160 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. 50 yaşında olan Elon Musk, ABD'de bugüne kadar hep lüks evlerde hayatını sürdürdü. 

SON LÜKS EVİNİ 40 MİLYON DOLARA SATMIŞTI!

ABD California'da tüm gayrimenkullerini satan Elon Musk son olarak da Bay Area'da bulunan ultra lüks evini 40 milyon dolara satmıştı. Bu satış işlemlerinin ardından herkes Elon Musk'ın yeni evini merak etmeye başlamıştı. Ancakj bu konuda Elon Musk'tan sürpriz bir adım geldi. 

38 METREKARELİK 50 BİN DOLAR DEĞERİNDE PREFABRİK EVE YERLEŞTİ

Elon Musk, SpaceX tesislerinin bulunduğu Boca Chica'da bir prefabrik evde yaşamaya başladı. Elon Musk'ın yeni evinin oldukça mütevazi olduğu bildirilirken bu eve biçilen değer ise 50 bin dolar oldu. 

Dünyada son dönemlerde bir trend haline gelen tiny house küçük ev modasına uyan Elon Musk, 38 metrekarelik bir evde yaşamaya başladı. Evin içerisinde bir salonun, tuvalet, mutfak ve yatak odası bulunduğu bildirildi. 

ABD EMLAK SEKTÖRÜ PANİKTE!

Toplamda 38 metrekarede yaşamaya başlayan Elon Musk'ın bu radikal kararı ABD'de gayrimenkul sektöründe de çokça konuşulmaya başlandı. 40 milyon dolarlık evini satıp 50 bin dolarlık eve geçen Elon Musk'ın bu değişiminin bir moda haline gelmesinden endişe ediliyor.

ABD emlak sektöründe Elon Musk etkisinin görülmeye başlanması ile lüks evlerin fiyatlarında büyük bir çöküş yaşanması ihtimali emlak yatırımcılarını kara kara düşündürmeye başladı. Elon Musk el attığı her alanda adeta bir kaos çıkarıyor. Son olarak kripto para piyasalarında büyük bir çöküşe ortam hazırlamıştı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@