486 Gayrimenkulü Bulunan Manukyan’ın Mal Varlığı İçin Tedbir Kararı Alındı

Gayrimenkul zengini Matild Manukyan'ın mirası için hukuk savaşı devam ediyor. Mirasçıları tarafından açılan davada mal varlığına tedbir konulmasına karar verildi.

Emlak Magazin 17.05.2019 - 10:24 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Gayrimenkul zengini Matild Manukyan'ın mirası için hukuk savaşı devam ediyor. Mirasçıları tarafından açılan davada mal varlığına tedbir konulmasına karar verildi.

İstanbul 13. Sulh Mahkemesi’nde görülen Matild Manukyan’ın miras davası kamuoyu tarafından merakla takip edilmeye devam ediliyor. 2001 senesinde vefat eden genelev patroniçesi Matild Manukyan'ın mirası hakkında 16 kişi mirasçı oldukları iddiası ile dava açmıştı. Mal Varlığına Tedbir Konuldu, Dava 10 Aralık Tarihine Ertelendi Görülen dava sonrasında mahkeme Manukya'nın mal varlığının tespit edilmesi için mal varlığına tedbir konulmasına karar verdi. Konu hakkında açıklama yapan davanın müdahillerinden Bahçıvan ailesinin avukatı Oktay Köse, “Tedbir kararı çıktı. Açıkçası bu bizim istediğimiz bir şeydi. Tedbir kararı verilmesi doğru. Şimdilik istediğimizi aldık, fakat dava devam ediyor.Bizde bu süreç içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hakim, malların kaçırılmaması ya da farklı yollardan kayıtlardan düşürülmemesi adına mal varlığının araştırılması kararı verdi. Manukyan’ın ciddi bir mal varlığı var, bunların araştırılıp net olarak ortaya konması gerekiyor” dedi.Türkiye'de 486 Gayrimenkulü Bulunuyor! 2001 yılında vefat eden genelev patroniçesi Matild Manukyan'ın sadece Türkiye'de 486 adet gayrimenkulü bulunduğu iddia edilirken yurt dışında da çok sayıda değerli taşınmazı olduğu belirtiliyor. Manukya'nın İstanbul'da 220 adet ticari taksi, ruhsatlı genelevleri, yüklü miktarda hisse senedi, fon hesapları, sayısız otomobil ve banka hesaplarında parası bulunuyor. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@