6 Muhalefet Lideri Ne Zaman Buluşacak, Üçüncü Toplantı Nerede Yapılacak?

6 muhalefet parti liderinin üçüncü kez bir araya geleceği toplantı tarihi belli oldu. Toplantı, Demokrat Parti'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Gündem 06.04.2022 - 14:28 06.04.2022 - 14:28 Büşra Uluşen

6 muhalefet partisi liderinin dördüncü kez bir araya geleceği toplantı için tarih belirlendi. Daha önce DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın liderliğinde düzenlenen toplantının bu seferki ev sahibi Demokrat Parti olacak. 

6 LİDER NE ZAMAN BULUŞACAK, TOPLANTI TARİHİ BELLİ Mİ?

6 muhalefet parti liderinin bir araya geldiği bir önceki toplantı da DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ev sahipliği yapmıştı. Liderlerin 5 saat süren görüşmesinde, hükümetin Meclis gündemine taşıdığı Seçim Yasası konusu tartışılırken, aynı zamanda parlamenter sisteme geçiş için yol haritası belirlenmişti. 

Muhalefet parti liderlerinin üçüncü toplantısı 24 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşecek. Bu kapsamda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 24 Nisan günü dördüncü toplantı da masaya yatırılacak konuları görüşmek için bir araya gelecek. 

27 Mart'ta gerçekleşen toplantı sonrası ortak açıklama yayımlayan liderler, '' Buradan tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz; bizler Türkiye'yi karanlık günlerden çıkarma kararlılığı içerisindeyiz. Umutlarımız ve geleceğe olan inancımız, Türkiye'nin sorunlarından çok daha büyüktür '' ifadesini kullanmışlardı. 

6 muhalefet partisi liderleri daha önce ilk kez 28 Şubat'ta bir araya gelmiş ardından 27 Mart tarihinde ikinci buluşmalarını gerçekleştirmişti. Şimdi ise gözler 24 Nisan'da yapılacak üçüncü toplantıya çevrildi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@