600 Bin TL'ye Makam Aracı Aldı! Şahin Alacak Halimiz Yok ya Diyerek Kendini Savundu

8 bin nüfuslu Elazığ Yurtbaşı İlçesinin AK Partili Belediye Başkanı Yasin Yılmaz 600 bin TL'ye makam aracı aldı. Gelen tepkiler üzerine ise Yılmaz, Şahin alacak halimiz yok ya dedi.

600 Bin TL'ye Makam Aracı Aldı! Şahin Alacak Halimiz Yok ya Diyerek Kendini Savundu

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde kamuda tasarruf tedbirleri uygulanacağı açıklanmıştı. Sıkı sıkı uygulanacağı açıklanan tasarruf tedbirlerin bozulduğuna dair haberler basında yer alıyor.

İlan edilen genelgeye karşı olan son olay ise Elazığ'ın 8 bin nüfuslu AK Parti'li Yurtbaşı Belde Belediye Başkanı Yasin Yılmaz'ın almış olduğu makam aracında yaşandı.

600 BİN TL'YE ARAÇ ALDI ŞAHİN ALACAK HALİMİZ YOK YA DEDİ

Elazığ'ın AK Parti'li Yurtbaşı Belde Başkanı Yasin Yılmaz makam aracını değiştirdi. 2010 model bir AUDI marka aracı olan belde başkanı bu aracı 600 bin TL değerinde yine 2016 model AUDI siyah marka makam aracıyla değiştirdi.

Belde başkanının yeni makam aracı alması basında yer alırken Yasin Yılmaz konuya dair açıklamada bulundu. Yeni makam aracı alınmasına dair kararın geçtiğimiz sene belde meclisinden geçtiğini ifade eden Yılmaz eski aracın 200 bin TL'ye satıldığını yeni aracın ise 600 bin TL'ye alındığını ilan etti.

Yasin Yılmaz konuya dair "Eski aracımız 600 bindeydi, 20-30 bin TL masrafı çıkıyordu. Yoksa ben gidip 1 buçuk milyona sıfır AUDI marka araç da alabilirdim. Paramız var belediyemizin 33 milyon geliri var, şu an kasamızda 10 milyon paramız var. İstesem 1 buçuk milyona araba da alırdım." ifadelerini kullandı.

Ortada lüks bir araba olmadığını söyleyen belde başkanı tasarruf tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını hatırlatarak "Bizde bu uyarıya uyarak bu aracı aldık gidip Şahin alacak halimiz yok ya... Ben 4 aydır arabamı satmışım 4 aydır bir arabada kiralamadım kendime ve bu aracı da satın aldım. Birçok belediye başkanı 7 bin TL, 10 bin TL vererek araç kiralıyor" dedi.

SONRAKİ HABER