6'lı ittifakın cumhurbaşkanı adayı Ekrem İmamoğlu mu olacak? Gündeme bomba gibi düşen iddia!

2023 seçimleri yaklaşırken cumhurbaşkanı adaylığı konusunda yeni iddialar ortaya çıktı. Bir gazeteci, 6'lı ittifak'ın cumhurbaşkanı adayının Ekrem İmamoğlu olduğunu iddia etti.

Gündem 26.04.2022 - 11:13 26.04.2022 - 11:13 Büşra Uluşen

Cumhurbaşkanlığı seçimine 1 yıl kala partilerin cumhurbaşkanı adayı tartışmaları başladı. 6 muhalefet partisinin bir araya geldiği 6'lı ittifak masasının cumhurbaşkanı adayına ilişkin çeşitli iddialar ortaya atılmış, Mansur Yavaş'ın adı geçmiş ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olabileceği ihtimali güçlenmişti. 

2023 seçimleri için muhalefetin kimi cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceği merak konusu olurken, ortaya atılan yeni iddia ise kulisleri karıştırdı. 

Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı adayı mı olacak?

Geçtiğimiz Pazar günü 6 muhalefet partinin lideri Demokrat Parti'nin ev sahipliğinde bir araya gelerek parlamenter sistem hakkında konuşmuştu. 6'lı ittifakın cumhurbaşkanı adayı kim, ne zaman açıklanacak henüz bilinmezken Gazeteci Mahmut Övür'ün ortaya attığı iddia ise çok konuşuldu. 

Katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Gazeteci Mahmut Övür, 6'lı ittifakın cumhurbaşkanı adayının Ekrem İmamoğlu olacağını iddia etti. Cumhurbaşkanı adayı olması beklenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim öncesi devre dışı kalabileceğini ifade eden Övür, adaylık için CHP liderinin kendisinden sonra ilk tercihin Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş olacağını iddia etti. 

Mahmut Övür yaptığı açıklamada, Ekrem İmamoğlu'nun net bir şekilde aday olmak istediğini hatta son aşamada Kemal Kılıçdaroğlu'nu son aşamada devre dışı bırakabileceğini ifade etti. Mansur Yavaş'ın şimdilik adaylık konusunda masada olmadığını söyleyen Övür, Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olacağını ve bunun hem dış hem de iç ilişkiler açısından yerinde bir karar olacağını söyledi. ,

'' Kılıçdaroğlu, Yavaş'ı tercih eder ''

Açıklamalarına devam eden Övür, Kılıçdaoğlu'nun Mansur Yavaş ile İmamoğlu arasında kalırsa Yavaş'ı seçeceğini ancak cumhurbaşkanı adayının kendisi olması istediğini dile getirdi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@