70 Yaşındaki Emekli Öğretmen Balta İle Evinin Kapısını Kırmaya Çalışan Komşusunu Av Tüfeği İle Vurarak Öldürdü

Çorum'un Osmancık ilçesine bağlı olan Kuz Köyü'nde iddialara göre aralarında anlaşmazlık bulunan komşular arasında yaşanan kavgada kan aktı. Emekli öğretmen 70 yaşında elini kana buladı!

Gündem 20.01.2022 - 16:21 20.01.2022 - 16:21 Gülcan Özer

Komşular arasında yaşanan anlaşmazlıklar ne yazık ki kavga ve cinayete dönüşebiliyor. Bunun son örneklerinden biride Çorum'da yaşandı. Çorum'un Osmancık ilçesine bağlı olan Kuz köyünde ikamet eden 70 yaşındaki emekli öğretmen ile 30 yaşındaki komşusu arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile husumet oluştu. 2 komşu sık sık yaşanan husumet nedeni ile karşı karşıya gelmeye başladı. 

Dün gece yaşanan son olayda iddialara göre 30 yaşındaki T.Y. emekli öğretmen olan 70 yaşındaki komşusu A.D.'nin evine gitti. Yanına benzin ve balta aldığı iddia edilen T.Y. ile emekli öğretmen arasında yeniden tartışma başladı. Gece saat 03:30 sularında yaşandığı belirtilen olayda T.Y.'nin yanında getirdiği balta ile yaşlı komşusunun kapısını kırmaya çalıştığı, bu esnada yaşlı adamın evde bulunan av tüfeği ile ateş ettiği iddia edildi. 

70 YAŞINDA ELİNİ KANA BULADI, KOMŞU KATİLİ OLDU! 

Yaşlı adamın evinin kapısına dayanan ve yanında getirdiği balta ile kapısını kırmaya çalıştığı iddia edilen komşusunu av tüfeği ile vurarak öldürdüğü belirtilirken olay köyün muhtarı tarafından yapılan ihbar ile ortaya çıktı. Silah sesleri üzerine köyün muhtarı hemen Jandarma ekiplerine haber verirken 30 yaşındaki T.Y.'nin silahla vurulması üzerine sağlık ekiplerine de haber verildi. 

Olay yerinde sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalede hayatını kaybettiği belirlenen T.Y. 'nin cenazesi Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken psikolojik sorunları olduğu belirtilen genç adamın 1 ay önce Ankara'dan köyüne taşındığı ve kapı komşusu olan emekli öğretmen ile de sık sık tartışma yaşadıkları belirtildi. Elini kana bulayan emekli öğretmen ise Jandarma ekipleri tarafından tutuklandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@