Abdülkadir Selvi Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı!

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi için partilerin aday açıklamaları sürerken siyaset kulislerine bomba gibi iddia düştü. CHP nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, Kılıçdaroğlu'nun adayı Özgür Demirtaş mı?

Gündem 27.10.2021 - 11:33 27.10.2021 - 11:33 Gülcan Özer

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için süreç büyük bir hızla devam ederken partilerin ve ittifakların adayları da gündemdeki yerini koruyor. Erken seçim tartışmalarının devam ettiği süreçte özellik de CHP ni Cumhurbaşkanı adayı büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. 

CHP'nin ittfak halinde olduğu Millet ittifakının ortağı İYİ Parti Başkanı Meral Akşener tarafından yapılan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a destek açıklamasının ardından bugün yeni bir açıklama da Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi tarafından ortaya atıldı. Abdülkadir Selvi CHP nin Cumhurbaşkanı adayı olarak ekonomist Özgür Demirtaş'ın adını açıkladı. 

CHP NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM, KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYI ÖZGÜR DEMİRTAŞ MI OLACAK?

Hürriyet Gazetesi yazarı ve siyaset kulislerinin vazgeçilmez ismi Abdülkadir Selvi gündeme bomba gibi düşen yeni iddiası ile yine çok konuşulacak gibi görünüyor. Selvi kaleme almış olduğu yazısında "Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’ı tanıyorsunuz. Geleceği parlak olan genç bir profesör. Ekonomiyi halkın anlayacağı dilden konuşuyor. Sosyal medyayı da çok etkin bir şekilde kullanıyor.

Ekonomi benim alanım değil, o nedenle Özgür Demirtaş’ın alanına girmedim. Bu kez o benim alanıma girdi. Bir süredir siyasi kulislerde Özgür Demirtaş’ın cumhurbaşkanı adayı olduğu konuşulmaya başlandı. Hatta Özgür Hoca’nın görüştüğü bazı isimlere Kemal Kılıçdaroğlu’nun adayı olduğuna dair bir izlenim verdiği söyleniyor" diyerek CHP'nin adayının Özgür Demirtaş olacağını iddia etti. 

Özgür Demirtaş'ı ortaya atılan iddialar üzerine aradığını belirten Selvi kendisine yanıt olarak Demirtaş'ın "Ailede bir prensip kararı aldık. Siyaseten hiçbir şey söylemeyeceğiz” diyerek yanıt vermediğini söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@