Abdullah Gül'ün Eşi Hayrünnisa Gül İYİ Parti'ye Mi Katılacak?

İYİ Parti hakkında siyaset gündeminde çok konuşacak bir iddia gündeme geldi. Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün İYİ Parti'ye katılacağı iddia edildi.

Gündem 11.09.2021 - 16:13 11.09.2021 - 16:14 Mustafa KARAGÖZ

Siyaset gündemi son dönemlerde yeniden hareketli bir süreç geçiriyor. Siyasi isimlere dair gündeme gelen iddialarda Cumhurbaşkanlığı adaylıkları, yeni ittifaklar sürekli konuşulurken çok konuşulacak bir iddia da Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlandı. 

GÜL İYİ PARTİ'YE Mİ GELECEK?

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş son yazısında siyasi gündemin son başlıklarını ele aldı. Özellikle Millet İttifakına dair açıklamalarda bulunan Sertaç Eş ilk olarak kulislerin ‘Millet İttifakı dağılıyor mu’ sorusu üzerinde durdu. Bu başlıkta bir yazı yayımlayan gazeteci yazısının bir bölümünde ise İYİ Parti hakkında bir iddia da bulundu.

Kulislerde konuşulanlara değinen Sertaç Eş, Harünnisa Gül adının İYİ Parti ile anılmasına dair şu ifadeleri kullandı. “O konu 2017’nin konusu. Parti kurulmadan önce Hayrünnisa Gül’ün ismi de genel başkana önerildi bir görüşmede. Orada kaldı, şu an için böyle bir şey yok” değerlendirmesini yapıyor.” 

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat'ta son yazılarından birinde Millet İttifakına dair bir yazı kaleme almıştı. Yazısında İYİ Parti kanadından gelen tekil söylem ifadelerine değinen Fırat Akşener-Kılıçdaroğlu görüşmesine dair detayları yazmıştı. Hande Fırat yazısında ayrıca Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için Abdullah Gül isminin olmadığını söylemişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@