ABD'ye Gitmeden Önce Açıkladı! Fahiş Fiyatlarla Bizzat Kendim İlgileneceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşları oldukça zorlayan ve alım gücünün azalmasına neden olan fahiş fiyatlara dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla bizzat kendi ilgileneceğini söyledi.

Gündem 19.09.2021 - 13:29 19.09.2021 - 13:29 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'de gerçekleştireceği ziyaretler kapsamında bazı açıklamalaarda bulundu. ABD yolcuğu öncesi basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen konulara dair açıklamalar yaptı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FAHİŞ FİYAT AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında ABD'de gerçekleştireceği ziyaretelere dair kısa bilgiler verdi. Daha sonra gündemin temel konu başlıklarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon ve fahiş fiyat artışlarına değindi. 

ABD ziyareti sonrasında fiyatlarda yaşanan sorunlarla bizzat kendinin ilgileneceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Bizim atacağımız adım şu, zincir marketlerdeki fiyat farklılıklarının üzerine gitmek suretiyle buralardaki ciddi fiyat farklılıklarını da süratle kaldıracağız. İnşallah ABD dönüşü de bizzak kendim de ilgilenmek suretiyle üzerine gideceğiz." ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının bir bölümünd ayrıca çiftçilere yönelik muhalefet kanadından gelen eleştirilere değindi. CHP'den gelen çiftçi battı ifadelerine sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan bir gün önce şeker pancarı fiyatlarının açıklandığını alım fiyatlarına yüzde 25 zam yapılduğını duyurdu. Çay ve fındıkta da üreticiden alım yapılan fiyatların artırıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benim vatandaşım ise gayet memnun. Bu şehirleri dolaşıyorum ben nerede ne var yerinde gezerek görüyoruz. Bunların yalanlarına inanmak mümkün değil." dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@