Adalet Bakanlığı 13 Bin Personel Alımı Yapıyor! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Bu kapsamda alınan 13 bin kişi, mübaşir, infaz koruma memuru, zabıta katibi, psikolog gibi kadrolarda görev alacaklar.

Adalet Bakanlığı 13 Bin Personel Alımı Yapıyor! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Bu kapsamda alınan 13 bin kişi, mübaşir, infaz koruma memuru, zabıta katibi, psikolog gibi kadrolarda görev alacaklar. 23 Şubat tarihinde resmi gazetede yayınlanan alım ilanı ardından başvuruların da nasıl yapılacağı açıklandı. Diğer gündem maddesi ise başvuruların şartları oldu.

Şartlar Neler?

Adalet Bakanlığı 13 bin kişilik personel alımına dahil olacak kişiler, KPSS sınavının 2020 yılında yapılan, KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden en az 70 puan alan adaylar olmalıdır. Bu şartı sağlayan ve en az lise mezunu olan kişileri kadrolar için başvuru gerçekleştirecekler. Psikolog kadroları için ise bu alanda lisans eğitimini alanlar ve KPSS’ye girenler başvuru yapacaklar.

Başvuruların ise 23 Şubat ile 12 Mart tarihleri arasında başlatıldığı ve en geç 12 Mart’a kadar başvuruların tamamlanması gerektiği belirtildi. Başvurular ise E-Devlet üzerinden yapılacak. Vatandaşlar ise E-devlet başvurusu için gerekli olan şifrenin nasıl temin edileceğini merak ediyorlar. Bu kapsamda ilk olarak PTT şubelerinden 4 TL karşılığında bir E-devlet şifresi alınıp, ardından şifre ile online başvuru yapılacak.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Kadrolara başvuru için posta yoluyla müracaat kabul edilmiyor. Kişi direk olarak E-devlet resmi web adresine internet üzerinden erişim sağlayacak. Ardından ana sayfadaki tablo üzerine TC kimlik numarası ve E-devlet şifresi yazılıp, ‘’giriş’’ kutucuğuna tıklanacak. Yeni sayfa üzerinden ise sırası ile "E-Hizmetler" ve "Adalet Bakanlığı" sekmeleri seçilip, son ekrandan ‘’Adalet Bakanlığı İş Başvurusu’’ sekmesine giriş yapılacak.

Burada yer alan tablo kimlik, iletişim, eğitim, KPSS puanı ve talep edilen diğer bilgiler ile doldurulup, gönder seçeneğine tıklanacak. Başvuru ise 12 Mart tarihine kadar devam ediyor. Başvuru tarihinin bitmesi halinden yine aynı adres üzerinden kadrolara girmeye hak kazananlar için açıklama yapılacağı ve kişilerin 2021 yılı içinde kadrolarda görev alamaya başlayacakları açıklandı.

SONRAKİ HABER