Adalet Bakanlığı Harita, Çevre, Jeoloji ve İnşaat Mühendisi Personel Alım İlanı Yayımladı!

İş arayan mühendisler dikkat! Adalet Bakanlığı 2019 personel alım ilanı yayımlandı. Adalet Bakanlığı sözleşmeli mühendis alım ilanı ile inşaat mühendisi, çevre mühendisi, harita mühendisi, jeoloji mühendisi ve makine mühendisi alacağını duyurdu!

GÜNDEM 20.09.2019 - 08:27 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

İş arayan mühendisler dikkat! Adalet Bakanlığı 2019 personel alım ilanı yayımlandı. Adalet Bakanlığı sözleşmeli mühendis alım ilanı ile inşaat mühendisi, çevre mühendisi, harita mühendisi, jeoloji mühendisi ve makine mühendisi alacağını duyurdu!

Uzun süredir sürekli olarak artan işsizlik nedeni ile gündemde olan inşaat mühendisleri için Adalet Bakanlığı yeni personel alım ilanı yayımladı. Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı 2019 Adalet Bakanlığı 2018-KPSS (B grubu) üzerinden en az 70 KPSS puanı ile personel alımı yapacağını duyurdu. Adaylar başvuruları alındıktan sonra sözlü sınav ile başarı sırası puanına göre sıralanmak üzere işe alınacak. Toplam 29 personel alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı Harita Mühendisi Alımı 1 Kişi Adalet Bakanlığı İnşaat Mühendisi Alımı 8 KişiAdalet Bakanlığı Makine Mühendisi Alımı 8 Kişi Adalet Bakanlığı Elektrik Elektronik Mühendisi Alımı 5 Kişi Adalet Bakanlığı Elektrik Mühendisi Alımı 3 Kişi Adalet Bakanlığı Elektronik Mühendisi Alımı 2 Kişi Adalet Bakanlığı Jeoloji  Mühendisi Alımı 1 Kişi Adalet Bakanlığı Çevre Mühendisi Alımı 1 Kişi olmak üzere toplam 29 mühendis alımı yapacak.  Adalet Bakanlığı Mühendis Alımı Başvuru Şartları Neler?657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar için uygun olmak, Yapılacak olan güvenlik ve arşiv soruşturmasından geçmek, 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türü en az 70 ve daha üstü puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla ilan edilen unvan/branşlarda Yükseköğretim kurumlarının ilgili mühendislik bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.Adalet Bakanlığı 2019 Personel Alımı İş Başvurusu TarihleriSöz konusu ilana başvurular 23 Eylül 2019 tarihinde başlayacak olup 7 Ekim 2019 tarihinde mesai saati bitimi ile sona erecektir. Başvuruların Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Adalet Bakanlığı'na ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır. Adalet Bakanlığı Sözlü Sınav Tarihi ve Yeri Adalet bakanlığı mühendis iş başvurusu için sözlü sınav tarihi ve yeri ileriki tarihlerde ilan edilecek. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@