AFAD ve Kandilli Rasathanesi Son Dakika Olarak Geçti: 6.4 Şiddetindeki Deprem Konya, Denizli, Mersin, Antalya'yı Salladı

AFAD son depremler listesi ile duyurdu, Türkiye yeni güne son dakika deprem haberi ile uyandı. Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından açıklanan deprem ile Konya, Denizli, Mersin ve Antalya sallandı.

Gündem 11.01.2022 - 07:13 11.01.2022 - 07:18 Gülcan Özer

Deprem son dakika haberi ile Akdeniz açıklarında yaşanan yer sarsıntısı AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından duyuruldu. Akdeniz açıklarında yaşanan şiddetli deprem yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yanı sıra Türkiye'de de büyük bir sarsıntıya neden oldu. 

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD tarafından yapılan açıklamada depremin merkez üssü Akdeniz açıkları ve Anamur Mersin olarak duyurulurken depremin şiddeti ise 6,4 olarak ilan edildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin merkez üssü olarak Akdeniz'i gösterirken depremin şiddetini ise 6.1 olarak duyurdu. 

DEPREM SON DAKİKA MERSİN!

AFAD tarafından yapılan son dakika açıklaması ile depremin merkez üssü Mersin Anamur olarak gösterilirken depremin şiddeti ise 6.4 olarak ilan edildi. Şiddetli deprem Mersin ve Kıbrıs başta olmak üzere pek çok ilde de hissedildi. Sabaha karşı meydana gelen depreme uykularında yakalanan vatandaşlar büyük panik yaşarken depremin uzun süre devam ettiği ve çok daha şiddetli hissedildiği yönündeki paylaşımlar dikkat çekti. 

akdeniz deprem

SON DEPREMLER: SON DAKİKA KIBRIS, DENİZLİ, KONYA, ADANA DEPREM Mİ OLDU?

Yaşanan depremin merkez üssü olarak AFAD Akdeniz açıkları Mersin Anamur açıklamasında bulunurken şiddetli deprem Adana, Antalya, Kıbrıs, Konya ve Denizli'de de şiddetli olarak hissedildi. Yerin 5,06 km altında meydana gelen deprem Türkiye saati ile 04:07'de meydana geldi. Depremden sonra açıklama yapan Yıldız Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy ise yapmış olduğu açıklamasında Tsunami uyarısı yapıldığını duyurdu.

afad ilk açıklama

AFAD'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ! DEPREMDEN SONRA SON DURUM NE?

Sosyal medya hesabından açıklama yayımlayan AFAD "Akdeniz'de Anamur ilçemiz açıklarında saat 04.07'de 6,4 büyüklüğünde #deprem meydana geldi. Mersin-Antalya İl AFAD ve Kıbrıs Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile yapılan görüşmelerde an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" diyerek olumsuz bir durumun yaşanmadığını ve şu ana kadar yıkılan bir ev olmadığını dile getirdi. 

Paylaşımın altına yorum yapan kişiler ise yaşadıkları korkuyu dile getirirken depremin uzun sürdüğü, çok şiddetli hissedildiği yönünde açıklamalarda bulundu. Mersin, Konya, Kıbrıs ve Alanya'da depremin şiddetli hissedildiği belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@