Ahmet Hakan'dan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Yorumu

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'a ilişkin yorum ve değerlendirmelerde bulundu.

Gündem 16.05.2022 - 15:21 16.05.2022 - 15:21 Gülşah Konuk Akın

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'a yönelik eleştirilerini kaleme aldı. Özkan'ın katıldığı bir programda yaptığı açıklamalara değinen Hakan: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işi gerçekten zor, hem de çok zor diye düşündüm." değerlendirmesinde bulundu. 

Armağan Çağlayan'ın konuğu olduğu Gör Beni programına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, programda Birleşik Arap Emirlikleri konusunda açıklamalar yapmış ve açıklamaları en başta kendi partisi tarafından tepki çekmişti. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Özkan'ın açıklamalarının parti görüşlerini yansıtmadığı yönünde açıklama yapmıştı. 

cahit-özkan-ömer-çelik

CAHİT ÖZKAN NE DEMİŞTİ?

Cahit Özkan'a: "Yakın zamanda Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden ilişkiler kuruldu, imzalar atıldı. Ama hükümete yakın çevreler BAE'yi 15 Temmuz'un sponsoru ilan etmişti. Arada ne değişti?" sorusu sorulmuş ve Özkan'ın eleştirilerin hedefi olan açıklamaları da bu soruya cevaben gelmişti.  Özkan açıklamasında: “15 Temmuz’un mademki finansörü, mademki Türkiye’ye kast ederek terör örgütü Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile ilişki kurmamızı istediniz?" demişti.

CHP'nin kendilerine Birleşik Arap Emirlikleri'ni neden dışladıklarını sorduğunu hatırlatan Özkan sonrasında da: "Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.” ifadelerini kullanmıştı.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@