AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'dan Özür Açıklaması Geldi! Olayın Kurgu Olduğunu Düşünüyorum

Polis memurları ile tartışması sosyal medyada gündem olan AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz yeni bir açıklamada bulundu. Yılmaz son paylaşımında olaya dair bilgi verdi ve ardından özür diledi.

AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'dan Özür Açıklaması Geldi! Olayın Kurgu Olduğunu Düşünüyorum

Sosyal medyada yer alan görüntülerde polis memurlarına yönelik sert ifadeler kullandığı görülen AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'a tepkiler gelmişti. Hem sosyal medya kullanıcıları hemde bazı siyasi isimler Yılmaz'a sözleri ve tavrı nedeniyle eleştiride bulundular.

ZEYNEP GÜL YILMAZ'DAN ÖZÜR MESAJI

Yaşanan olayın nasıl başladığını anlatan AK Partili Vekil Yılmaz oturduğu eve çok yakın bir yerde trafik polisi tarafından durdurulduğunu söyledi.

Danışmanının araç kartını gösterdiğini ancak memurun sağa çek ihbar var dediğini söyleyen Gül Yılmaz danışmanının ise ‘Ne ihbarı? Milletvekilim arkada’ diyor dediğini aktardı. Polisin milletvekilinin hangi partiden olduğunu sorması üzerine sinirlendiğini ifade eden Zeynep Gül Yılmaz bu sırada bir kişinin aracın önüne geçtiğini bir kişinin de cep telefonuyla görüntü aldığını söyledi.

"İnanılmaz bir muamele. Tuzağa düşürülmüş gibi biçimde, ‘ihbar var’ diyor. Defalarca aynı polis memuru tarafından durduruldum. Ben bunu yetkililere de bildirdim. Ben böyle bir işlem yapılsın demedim. O günkü hareketler normal değildi. Bunun üzerine öfke patlaması yaşıyorum. İstemediğim sözler söylüyorum."

POLİSLER AÇIĞA ALINDI İDDİALARINA AÇIKLAMA

Polis memurlarının açığa alınmasına dair de konuşan AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz “Kesinlikle ben bu polisleri açığa aldırmadım. Benim işim değil, onların amirlerinin işidir. Onların ne yaptığını da bilmiyorum. Bunlar kesinlikle kendi amirlerinin işidir, kimsenin açığa alınması, sürülmesi ile ilgili alakam olamaz” dedi.

ÖZÜR DİLEDİ

Açıklamalarının devamında olayın kurgu olduğunu düşündüğünü ifade eden Yılmaz, "Ben bunun hepsinin kurgu olduğunu düşünüyorum. Benim polisimle sorunum olmaz. Ben onları severdim, onlarda beni sever, sayar. Polislerin görevini yapmaması, kötüye kullanmasıdır. Ben polis teşkilatımızdan, değerli milletimizden özür diliyorum. O sözleri sarf etmemem gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER