AK Partili Yılmazer'in Hayat Pahalılığına Çözüm Önerisi Dikkat Çekti: Kendiniz Yetiştirin

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hayat pahalılığına çözüm önerisi dikkat çekti: Kendiniz yetiştirin.

Gündem 23.05.2022 - 16:34 23.05.2022 - 16:34 Gülşah Konuk Akın

Temel gıda ve diğer tüketim malzemelerine gelen zamlar her geçen gün vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Zamlara ilişkin porsiyonları küçültün, şükredin gibi önerilerin ardından hayat pahalılığı ile mücadele için bir öneri de AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer'den geldi. Pazarda karpuzun dilimle satılmasına tepki gösteren bir vatandaşa sosyal medya hesabı üzerinden öneride bulundu. 

ak-partili-isimden-hayat-pahalılığı-önerisi

Sosyal medya hesabından pazarda olduğunu gösteren bir fotoğraf paylaşan Yılmazer: “Bağlıca’da Pazardayım… Acaba rakamların düşmesi için bizim ilçe belediyelerimizle Melih Gökçek'in halk pazarları önerisini değerlendirsek mi? Çözerse yine” notu ile bir paylaşım yaptı. Yılmazer'in paylaşımına vatandaştan 60 yaşındayım, Karpuzu dilimle satışını gördük ya . Bize masal anlatmayın” yanıtı geldi.

BEN HER SENE KARPUZ EKİYORUM

hayat-pahalılılığı-önerisi

Vatandaşın yanıtına istinaden Yılmazer de “Batıya özeniyordunuz karpuzu eken yerliden değil gidip marketlerden alırsanız bu olur. Ben her sene karpuz ekiyorum mesela” diyerek yanıt verdi. Yılmazer'in bu yanıtına da bir başka vatandaştan tepki gecikmedi. Vatandaş: “Ha sebep karpuzu ekmeyip marketten almamız yani herkes karpuz eksin koyunu köyde kestirelim mazotu dış güçler yükseltiyor ne güzel iş ya, şu adam iktidar partisinin Ankara İl Başkan Yardımcısı ey ahali” diyerek tepki gösterdi. Mehmet Yılmazer bu kişiye de yanıt vererek “Evet ya gerçekten yerliden almaz isen böyle olur bayım. Sen zekisin ya oran kavşağını çözün bir an evvel de tatava yapmayın burada. Hadi işine” diyerek cevap verdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@