Akaryakıt Fiyatlarına İndirim! Pompaya Yansıyacak Mı? EPGİS Duyurdu

Akaryakıt satış fiyatlarında indirim yapıldığı duyuruldu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak indirimli yeni fiyatların pompaya yansıyıp yansımayacağı da ilan edildi.

Gündem 06.09.2021 - 17:40 06.09.2021 - 17:40 Mustafa KARAGÖZ

Akaryakıt fiyatlarında uzun süreden sonra güncelleme yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak fiyatlarda indirim olacağını anacak pompa fiyatlarına yansımayacağını ilan etti. 

EPGİS: İNDİRİM POMPA FİYATLARINA YANSIMAYACAK

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası yayımladığı basın açıklamasında motorin fiyatlarının 19 kuruş düştüğünü duyurdu. Ancak söz konusu fiyat indirimi ÖTV düzenlemesi kapsamında olacak. Fiyat indirimi eşel mobil uygulaması dahilinde kalacak olup motorin satış fiyatlarında herhangi bir düşme olmayacak. 

EPGİS'in resmi Twitter hesabından yapılan basın açıklamasında söz konusu fiyat indirimine dair "Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 07/09/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 19 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır." açıklaması yer aldı. 

Motorin litre fiyatları üç büyük kentte şu rakamlarda. Ankara'da 1 litre motorin ortalama 7.36 TL'ye satılıyor. İstanbul'da ise bir litre motorin bazı ilçelered farklılık göstermekte birlikte 7.28 TL'ye, İzmir'de ise 7.38 TL'ye satılıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@