Akaryakıta Yeni Zam İddiası Kuruş Değil TL! Resmileşirse Akşam İstasyonlarda Kuyruk Oluşur

Araç sahiplerini üzecek yeni bir iddia gündeme geldi. Ünlü ekonomist sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında bu geceden itibaren geçerli olmak üzere akaryakıt zammı olabileceğini söyledi.

Gündem 07.12.2021 - 10:06 07.12.2021 - 10:06 Mustafa Karagöz

Araç sahipleri geçtiğimiz haftalarda yapılan indirimler ile bir miktar nebze rahatlamışlardı. Ancak yeni haftanın girmesinin ardından fiyatların yeniden yükselebileceği konuşulmaya başlandı. Akaryakıtta fiyatların artmasına dair ilk açıklama ise Ekonomis Oğuz Demir'den geldi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Demir fiyatların yükselebileceğini iddia etti. 

AKARYAKIT FİYATLARINA ZAM GELECEK İDDİASI

Türkiye'de son dönemlerde dolar kuru nedeniyle yükselen akaryakıt fiyatlarına ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi. Geçtiğimiz haftalardakoronavirüs salgınında yeni yeni varyantların oluşması, ülkelerin kapanma kararı alması ve vaka sayılarının yükselmesi  uluslararası pazarda brent petrol fiyatlarının dip yapmasına neden olmuştu. Petrol fiyatlarına bağlı olarak akaryakıtta indirim oluşmuştu. 

Ancak hafta başından itibaren berent petrol fiyatlarının yeniden yükseldiği görülüyor. Ünlü Ekonomist Oğuz Demir'de akaryaakıt sektöründe yaşanan gelişmelere dikkat çekerek fiyatların artacağını öne sürdü.

Kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Demir "Motorinde hani 1 TL'lik zamdan sonra Aralık başında 44 kuruşluk bir indirim gelmişti ya.. Yarın gece itibariyle geçerli olacak şekilde motorine 70-85 kuruş arası zam geldiğinde bir hafta sonra fiyar o 1 TL'lik zamdan sonraki seviyeyi de geçmiş olacak. Çin modeli miydi?"  ifadelerini kullandı. 

AKARYAKIT ZAM İDDİASI 7 ARALIK

Yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren akaryakıt fiyatlarında yeni artışlar olabilir. Akaryakıt fiyatlarında olası bir fiyat değişimine ilişkin resmi açıklama akşam saatlerinde EPGİS tarafından duyurulacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@