Akrabalar Arasında Arazi Anlaşmazlığı Kavgası Kan Gölüne Döndü

Arazi anlaşmazlığı neden ile yaşanan kavgalar ne yazık ki her geçen gün artarken yaşanan olaylarda kan akmaya devam ediyor. Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesi ile Malatya'nın Pütürge ilçesinde yaşanan kavgalarda 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

Akrabalar Arasında Arazi Anlaşmazlığı Kavgası Kan Gölüne Döndü

Arazi anlaşmazlıkları ölüme sebebiyet veren kavgaların yaşanmasına neden olmaya devam ederken ne yazık ki dün yaşanan 2 ayrı olayda 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

AKRABALAR ARASINDA ARAZİ ANLAŞMAZLIĞI KAVGASINDA 1KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

Malatya'nın Pütürge ilçesine bağlı olan Tosunlu Mahallesi'nde akrabalar arasında arazi anlaşmazlığı nedeni ile kavga yaşandı. İddialara göre aralarında arazi anlaşmazlığı nedeni ile husumet bulunan iki kişi dün yine aynı konu nedeni ile tartışma yaşadı.

Yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken yaşanan kavgada 19 yaşında olan M.K. akrabası olan 39 yaşındaki B.K.'yi tüfekle vurdu. Akrabasının tüfeğinden çıkan kurşunlara hedef olan 39 yaşındaki genç adam olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesinin yapılmasının ardından hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen genç adam hayatını kaybederken 19 yaşındaki M.K. suç aleti ile yakalanarak göz altına alındı.

HAYVAN OTLATMA KAVGASINDA 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 1 KİŞİ YARALANDI

Yaşanan bir diğer olayda Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde meydana geldi. İki aile arasında hayvan otlatma alanı olarak kullanılan tarla nedeni ile tartışma yaşandı. Olay kısa sürede büyürken iki aile fertleri arasında silahlı bir çatışmaya döndü.

Silahlı çatışmada A.T. ile oğlu S.T. ve karşı aileden M.Ö. yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri zorlukla kavgayı ayırırken yaralılar hastaneye kaldırıldı. Baba oğul hastanelerde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralının tedavisi devam ederken mahallede yeni bir kavga yaşanmaması adına geniş güvenlik önlemleri alındı.