Almanya Sonrasında Rusya Türk İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı!

Yurt dışında çalışmak isteyenler Almanya işçi alımı duyurusu ile sevinirken yeni bir alım haberi de Rusya'dan geldi. Rusya'ya Türk işçi alımı yapılacağı müjdesi geldi.

Almanya Sonrasında Rusya Türk İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı!

Yurt dışında çalışmak isteyenler Almanya işçi alımı duyurusu ile sevinirken yeni bir alım haberi de Rusya'dan geldi. Rusya'ya Türk işçi alımı yapılacağı müjdesi geldi.

Rusya yabancı işçi alımı için düğmeye bastı. Konu hakkındaki açıklama Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova taraından yapıldı.2019 Yılında Rusya İşçi Alımları İçin Kota Yükseltilecek!Yabancı işçi alan ülkeler arasına Rusya 'da katıldı. Rusya yabancı işçi alımı yapacağını açıkladı. Son dönemde Türkiye ile Rusya arasındaki ikili ilişkilerde yaşanan iyileşme, Rönesans İnşaat gibi Rusya'da iş yapan Türk firmalarının yüksek sayısı bu işçilerin büyük bir bölümünün Türkiye'den karşılanacağı beklentisini oluşturdu.Rusya 145 Bin İşçi Alacak!Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova tarafından yapılan işçi alımı duyurusu ile ülkeye 145 bin işçi alınacağı duyuruldu. Bu işçilerden 111 bin tanesi hemen Rusya'da istihdam edilecek, geriye kalanı 33 bini ise yedek olarak ülke tarafından rezervde tutulacak.Rusya İnşaat İşçisi En Fazla Alımı Yapılacak İş Gücü OlacakRusya en çok alt yapı projeleri ve enerji alanında işçi alımı yapacak. Yeni yapılacak olan enerji hatları ve alt yapı projeleri için Rusya işçi alımı yapacak. Yani en çok inşaat işçisi alınacak ki Türkiye'de bu alanda nitelikli iş gücü oldukça yüksek.Özellikle de Sibirya Gücü hattı için yoğun iş gücü ihtiyacı oluşurken Rusya yabancı işçi alımı için büyük kotayı bu alana ayıracak. Rusya iş başvuru formu ve rusya işçi alımı başvuruları için izlenecek yöntemler ise daha sonra açıklanacak.Şu anda Türk inşaat firmaları Rusya'da oldukça aktif bir şekilde görev alırken Rönesans İnşaat başta olmak üzere pek çok Türk inşaat şirketi Rusya'da çok sayıda projede halen aktif olarak görev alıyor. Yani zaten Türk işverenler Rusya'da faal olarak halen çalışmalarını sürdürürken Rusya'ya işçi alımı için Türklerin şansı oldukça büyük görünüyor.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"