Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'na Corona Virüs Soruşturması Açtı

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

GÜNDEM 25.03.2020 - 21:59 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Milletvekili Gergerlioğlu, Sincan Ceza İnfaz Kurumu'nda corona virüs testi pozitif çıkan bir tutuklu olduğunu iddia etmişti.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bir süre önce sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuştu. Bu paylaşımda Gergerlioğlu, Sincan 2 Numaralı L Tipi Kapalı Cezaevi'nde 70 yaşında bir tutuklunun corona virüs testinin pozitif çıktığı iddiasında bulunmuştu. Bu paylaşımın ardından aynı cezaevinde tutuklu bulunan şahısların yakınları büyük bir telaş yaşadılar.İnfial yaratan paylaşımın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında “halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Milletvekili Gergerlioğlu'nun bu iddiasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yapmış ve Sincan Kapalı Cezaevi'nde corona virüslü bir hastanın olduğu iddialarını yalanlamıştı. Yapılan açıklamada, 22 Mart'ta kronik rahatsızlığı olan bir tutuklu Ankara Şehir Hastanesi'ne sevk edilmiş ve yapılan tetkikler sonucu corona virüs tespit edilememiştir denilmişti.Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, hakkında açılan soruşturmanın ardından sosyal paylaşım sitesinde bir açıklama daha yayınlayarak, “Savcılık gerçeği örtme telaşında ama..! Sincan'da mahpus Arif YILDIRIM 70 yaşında C-9 koğuşundan alınmış Bilkent Şehit Hast. Onkoloji bölümünde şuan karantinada corona + Ayrıca L2 de ki Revir görevlisi Abuzer isimli kişide de+çıkmış. Ayrıca L2 de 4 tane IKM' de belirti var.” ifadelerini kullandı.Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@