Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir! 14 Mart Pazartesi Kar Tatili Var Mı, Okullar Açık Mı, Tatil Mi?

Yurdu etkisi altına alan Aybars Kar Fırtınası, Mart ayında gerçekleşen Kocakarı Soğukları ile birleşmişti. Yaşanan süreçte yoğun kar yağışı nedeni ile pek çok ilde kar tatili ilan edilmişti.

Gündem 13.03.2022 - 12:55 13.03.2022 - 12:56 Gülcan Özer

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen yoğun kar yağışı alarmı sonrasında İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde olağanüstü tedbirler alınmıştı. Yurdun büyük bir bölümü son 25 senenin en etkili Mart ayı kar yağışı ile karşı karşıya gelirken hava sıcaklıkları da büyük bir hızla düşmüştü. 

Peş peşe yapılan açıklamalar ve uyarılar sonucunda İstanbul'un da aralarında olduğu pek çok ilde okullar kar tatili olmuştu. Peki, 14 Mart Kars ta okullar tatil mi, kar tatili var mı, kar tatili olan iller açıklandı mı, kar yağacak mı, kar yağışı bekleniyor mu?

14 MART 2022 PAZARTESİ GÜNÜ KAR YAĞIŞI VAR MI, KAR YAĞACAK MI?

MGM Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan haftalık hava durumu tahmin raporu verilerine göre önümüzdeki haftada kar yağışı ve soğuk hava yurdumuzda etkisini göstermeye devam edecek. Pazartesi günü İstanbul'da yağışlar karla karışık yağmur e kar yağışı olarak görülürken kıyı Karadeniz bölgesi, İç Anadolu Bölgesi ve yurdun Doğu bölümü yoğun kar yağışı etkisi altında kalmaya devam edecek.

HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU HAFTALIK

14 MART PAZARTESİ OKUL VAR MI 2022, OKULLAR TATİL Mİ?

Yoğun kar yağışı yurdun bir çok ilinde hayatı olumsuz etkilerken, alınan tedbir kararları kapsamında pek çok ilde okullara kar tatili verilmesi gibi üst düzey önlemler alınmıştı. İstanbul Valiliği yapmış olduğu olağanüstü tedbirler kapsamında 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar okulları tatil etmiş, memur, işçi ve personellere idari izin verileceğini duyurmuştu. 

kar yağışı olacak mı pazartesi

14 MART 2022 PAZARTESİ KAR TATİLİ VAR MI?

Konu hakkında henüz Valilikler tarafından beklenen resmi açıklama yapılmazken bugün akşam saatlerine doğru Valilikler hem son hava durumu tahmin raporu hem de yolların son durumu için açıklanacak raporları gördükten sonra nihai kararlarını açıklayacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@