Ankara'da ekmeğe zam geldi, etiketler anında değişti!

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, Ankara'da ekmeğe zam geldiğini açıkladı. Yapılan zam ile birlikte ekmek fiyatlarına 2 ayda 2 kez zam gelmiş oldu.

Gündem 07.05.2022 - 19:19 07.05.2022 - 19:19 Büşra Uluşen

Ankıara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, Ankara'da ekmek fiyatlarına zam geldiğini açıkladı.

Rusya - Ukrayna savaşı devam ederken en büyük sorun buğdayda yaşanıyor. İki ülkenin Türkiye için ihracatçı konumda olması nedeniyle buğday fiyatlarında yaşanan zam ekmek ve un fiyatlarını doğrudan etkiledi. Son günlerde buğday fiyatlarındaki ani yükseliş ise Ankara'da ekmeğe zam kararı aldırttı.

Ankara'da ekmeğe 2 ayda 2 zam!

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, Ankara'da ekmek fiyatlarına 25 kuruş zam geldiğini ve bir ekmeğin fiyatının 3 TL'ye çıktığını duyurdu. 

Ankara'da ekmeğe daha önce 14 Mart 2022 tarihinde de bir zam yapılmış, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı tarafından yapılan açıklama ile 2,25 TL'den 2,75 TL'ye yükseltilmişti. 

Dün itibariyle paylaşılan yeni fiyat listesine göre Ankara'da fırın, market, bakkal gibi yerlerde satılan ekmeğin fiyatı 2,75 TL'den 3 TL'ye yükseldi. Zam haberinin paylaşılmasının hemen ardından marketler ve fırınlardaki etiketler değiştirilerek 3 TL olarak güncellendi.

ABB ekmek bayilerinde ekmek ne kadar, zam geldi mi?

Ankara'da 2 ay içerisinde ekmek fiyatlarına gelen ikinci zam sonrasında vatandaşlar yönünü ekmek bayilerine çevirdi. Ankara ekmek bayilerinde ekmek şu an 2 TL'den satılmaya devam ediyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@