Ankara'da Elektrik Zirvesi! Yüksek Faturalara, kWh Sınırına İndirim Formülü ve Çözüm Bulunacak

Elektrik faturalarında yaşanan yüksek fatura sorunları haftanın son gününde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda ele alınacak. Toplantının gündemi indirim formülleri olacak.

Gündem 11.02.2022 - 08:49 11.02.2022 - 08:49 Mustafa Karagöz

Yüksek gelen elektrik faturaları toplumda büyük tepki çekmiş ve hane fiyatlarının yanında işyeri faturaları da sıkça dile getirilmişti. 

Sosyal medyada ünlülerinde sık sık yüksek faturalara karşı paylaşımlar yapması konunun halen konuşulmasına neden oluyor. Vatandaşları zorlayan elektrik faturalarına ilişkin ise yeni bir düzenleme gündemde. 

ENERJİ BAKANLIĞI DAĞITIM ŞİRKETLERİYLE GÖRÜŞECEK

Başkent Ankara gün içerisinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez 21 dağıtım şirketiyle bir toplantı gerçekleştirecek. Öğleden sonra saat 14.00'te başlayacak toplantının temel gündem maddesi ise mevcut durum, elektrik faturalarında indirim formülleri ve mevcut durum olacak. 

Elektrik faturaları için gerçekleştirilmesi planlanan toplantıda ayrıca Bakan Dönmez, dağıtım şirketleri dışında sektörün önemli isimleri de olacak. Bu kapsamda nerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) yönetimlerinin de toplantıda olması bekleniyor. 

Tarife Talepleri Değerlendirilecek

Konunun en önemli isimleri hane konut fiyatları, işyeri konut tarifeleri konusunda yeni modeller üzerinde çalışacak. Bu kapsamda bakanlığın işyerlerinin elektrik tarife taleplerini topladığı da biliniyor. Tüm konular Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı zirvesinde ele alınacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@