Ankara'da mayıs ayı sıcak geçecek! Kulisleri karıştıracak iddia: Kabine değişecek mi?

2023 seçimlerine ilişkin çeşitli iddialar gelmeye devam ediyor. Bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinede büyük bir değişikliğe gideceği iddia edildi. İşte o açıklamalar.

Gündem 05.05.2022 - 09:03 05.05.2022 - 09:04 Büşra Uluşen

Son haftalarda yapılan seçim anketlerinde partiler arasındaki makasın daraldığı ve yüzdelerin belirgin bir şekilde düştüğü gözlemlendi. Bu gelişmeler yaşanırken, iktidara yakın isimlerden biri olarak bilinen Osman Diyadin'den kulisleri karıştıracak bir iddia geldi. 

İnternethaber'de köşe yazarlığı yapan Diyadin, sosyal medya hesabından bir dizi paylaşım yaparak kabinedeki değişikliklere dikkat çekti.

Bu iddialar kulisleri karıştırır! Kabine değişiyor mu?

Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Diyadin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partisi AK Parti'nin artık muhalefet karşısında yetişemediğini, milletvekilleri, külliye kadroları ve bürokratlardan destek beklenildiğini ancak bu desteğin görülmediğini söyledi. 

osman diyadin açıklama

Osman Diyadin paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

'' 20 yıldır partisini tek başına Başkan Erdoğan'ın mücadelesi artık muhalefet karşısında yetmiyor! Nereye yetişsin. Teşkilatlarının, Belediye Başkanlarının, Milletvekillerinin, Külliye kadrolarının ve bürokratların yüküne omu verilmesi kaçınılmaz bir gerçek. Ama sahada yoklar '' dedi. 

'' Mayıs ayı Ankara'da sıcak geçecek ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimlerine girecek bakanlar kurulunu belirlediği ve her an kararnameyi açıklayabileceğini iddia eden Diyadin, Mayıs ayını işaret ederek '' Ankara'da çok sıcak geçecek '' dedi. Diyadin, kabinede çok büyük değişiklikler olabileceğini, Erdoğan'ın hedefinde bazı belediye başkanları ile il ve ilçe teşkilat başkanlarının da olduğunu belirtip, konunun Genel Merkez'e dahi ulaşmadan Erdoğan tarafında halledileceğini iddia etti. 

osman diyadin 2

Osman Diyadin'in sosyal medya paylaşımların ardından akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinede değişiklik mi yapacak sorusu geldi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@