Apartmanda Park Yeri Kavgası: Yüzde 90 Engelli Komşularını Döverek Öldürdüler!

Antalya'da komşular arasında yaşanan otopark tartışması kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü.

Apartmanda Park Yeri Kavgası: Yüzde 90 Engelli Komşularını Döverek Öldürdüler!

Antalya'da komşular arasında yaşanan otopark tartışması kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. İddiaya göre park yeri yüzünden başlayan tartışmada komşuları tarafından feci şekilde darp edilen yüzde 90 engelli vatandaş tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

PARK YERİ İÇİN BAŞLAYAN KAVGADA, KAN DÖKÜLDÜ!

Ne yazık ki artan araç sayısı ile beraber otopark sorunu her geçen gün büyümeye devam ederken sınırlı sayıda olan park yerleri de komşular arasında sık sık kavga yaşanmasına neden oluyor. Bunlardan biri de Antalya'nın Kepez ilçesinde 19 Şubat 2021 tarihinde meydana geldi. Kendisi yüzde 90 eşi ise yüzde 40 oranında engelli olan Mümin Kara isimli vatandaş ile apartmanda yanda işletmesi bulunan dükkan sahibi komşuları arasında park yeri yüzünden tartışma yaşandı.

Tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönerken işletme sahibi baba oğul iddialara göre engelli adamı şiddetli şekilde darp etti. Engelli adamın bacağını tutarak "bacağım engelli, vurmayın" diye uyarmasına rağmen şiddet dakikalarca devam etti. Bu sırada sık sık etrafı tehdit eden ve "ölürsün, geberirsin, bu şişeye hepinizi oturturum, evinizi yakarım" diye bağıran baba oğulun elinden 50 yaşındaki engelli adamı olay yerine gelen polisler aldı.

Yaşlı adamın olay yerinde boğazına kaçan dilini çıkaran eşinin aradığı sağlık görevlileri ilk müdahalesini yaparak önce Kepez Devlet Hastanesi'ne oradan da durumunun ağır olması nedeni ile Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Olay günü ise saldırgan baba oğul ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

KOMŞUSU TARAFINDAN DARP EDİLEN MÜMİN KARA HAYATINI KAYBETTİ, İŞLETME SAHİBİ TUTUKLANDI!

Engeli olan bacağı ve kafatası başta olmak üzere vücudunda çok sayıda kırık olan 50 yaşındaki Mümin Kara yapılan tüm müdahalelere rağmen 9 günlük yaşam savaşını kaybetti. Komşuları tarafından feci şekilde darp edilen Mümin Kara'nın vefat etmesi üzerine işletme sahibi baba tutuklandı. Oğlunun serbest kalmasına tepki gösteren ailenin akrabaları oğlunun da en az babası kadar suçlu olduğunu belirterek tutuklanmasını talep etti.