Arazi Bana Ait Diyerek Yola Duvar Ördü!

Kayseri'de bir şahıs arazinin kendisine ait olduğunu iddia ederek yola duvar ördü. Yolun kapanması nedeniyle bölgede ulaşım aksadı. Mahalleli şikayetçi oldu.

Arazi Bana Ait Diyerek Yola Duvar Ördü!

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Talatpaşa Mahallesi Gökay Caddesi'nde yaşayan M.Y, ikamet ettiği evin önünden geçen yolun bir bölümünün evinin arazisinden geçtiğini iddia ederek yola duvar ördü.

Otobüslerin güzergahı olan yolun duvar yüzünden ulaşıma kapatılması nedeniyle birçok kişi mağduriyet yaşadı. Yolun kapalı olduğunu gören bireysel ve otobüs sürücüleri geri dönmek zorunda kaldı.

YOL BENİM DEDİ DUVAR ÖRDÜ

Yolun geçtiği arazinin kendisine ait olduğunu iddia ederek yola duvar ören M.Y'yi belediyeye şikayet eden ancak çözüm bulunamadığını söyleyen mahalleli, yetkililere seslendi.

Talatpaşa Mahalle Muhtarı, mahallenin alt yapısının bu yoldan geçtiğini ancak M.Y'nin kendi arsası olması nedeniyle yolu ulaşıma kapattığını söyledi.

Belediye ile görüştüklerini ancak herhangi bir izin alınmadığını belirten muhtar, mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor. ,

Bölgenin en işlerinden birini kapsayan yol nedeniyle otobüs güzergahlarının aksadığını ve mahallelinin farklı yollardan evlerine gitmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Gelecekte yaşanabilecek kazalardn endişe duyan mahalleli, evlerine duvardan atlayarak ulaşabiliyor. Mahalle halkının bu konuda çok mağdur olduğu belirtilirken, belediyeden aldıkları yanıtın ''Yolu kapatan kişiyi ikna edin'' şeklinde olduğunu aktardı.

Yolu kapatan kişiyi de ikna edemeyen mahalleli, nasıl bir çözüm bulacakları konusunda yetkililerden yardım istiyor.

SONRAKİ HABER