Arife günü otoyol ve köprüden geçmek ücretsiz mi, hangileri bedava?

Bayram öncesinde köprü ve otoyollarına ilişkin açıklama geldi. Arife günü hangi köprü ve otoyolları ücretsiz olacak? İşte yanıtı

Gündem 26.04.2022 - 11:37 26.04.2022 - 11:37 Büşra Uluşen

Ramazan Bayramı'na günler kala vatandaşlar yolculuk yapmak için köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmadığına ilişkin araştırma yapıyor. Bayramda memleketine ya da tatile gidecek olan kişiler, geçiş yapacakları köprü ve otoyolların bedava olup olmadığını merak ediyor. 

2022 Arife günü köprü ve otoyol geçişleri ücretsiz mi?

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, bayramda ulaşımın ücretsiz olacağına ilişkin bir karar yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yürürlüğe giren karara göre, Ramazan bayramı boyunca köprü, otoyol ve toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağı açıklandı. 

Resmi Gazete'de yer alan karara göre, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle 30 Nisan saat 00.00'dan başlayarak 5 Mayıs saat 07.00'ye kadar, yap-işlet-devret modeliyle yapılan projeler kapsam dışı tutulmakla birlikte, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler ücretsiz olacak. 

Bu kapsamda 1 Mayıs Pazar gününe denk gelen arife gününde de belirtilen otoyollar ve köprüler ücretsiz olacak. Vatandaşlar bayramın sona ereceği sabaha kadar köprü ve otoyollardan bedavaya geçebilecekler

Otoyol ve köprü geçiş ücretleri ne kadar 2022?

2022 yılı itibariyle yapılan düzenlemeye göre 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde tek yön otomobil geçiş ücreti 2022 yılı itibarıyla 8 lira 25 kuruş, toplam geliş gidiş tutarı 16 lira 50 kuruş olarak belirlendi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden otomobillerin tek yönlü geçiş ücreti ise 19 lira olarak açıklandı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@