Artan Omicron Vaka Sayısı Sonrası Bakan Özer Okulların Kapanacağı Tarihi Resmen Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, omicron vaka sayısında yaşanan rekor artış sonrasında son dakika yüz yüze eğitim açıklaması yaptı, okullar ne zaman kapanacak açıkladı! 15 tatil ne zaman 2022?

Gündem 12.01.2022 - 15:28 12.01.2022 - 15:28 Gülcan Özer

Koronavirüs salgınında tüm dünya Omicron varyantı nedeni ile büyük bir kabus yaşarken Türkiye'de de vaka sayılarında büyük bir artış yaşanmıştı. Dün itibari ile Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan günlük vaka sayısı dün itibari ile 70 bine ulaşırken vaka sayısındaki bu artışın ardından gözler yüz yüze eğitime çevrilmişti. 

Vaka sayısında yaşanan artış nedeni ile bazı veliler tedirgin olarak uzaktan eğitim sistemine geçiş yapılmasını talep ederken bazı veliler ise yüz yüze eğitime devam edilmesi yönünde görüş belirtmişti. Basına düşen bazı haberlerde ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 günlük ara tatilin 1 hafta erkene çekilerek uzatılması gibi alternatif yöntemler üzerinde durulduğu belirtilmişti. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN SON DAKİKA YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI! OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, 15 GÜNLÜK ARA TATİL NE ZAMAN 2022?

15 bin öğretmen ataması hakkında önemli açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitim konusunda almış oldukları kararı duyurdu. Bakan Özer bügün itibari ile sınıfı kapalı olan ya da koronavirüs nedeni ile kapalı olan okul olmadığını belirterek "Evet, Omicron varyantından dolayı yayılımlar hızlı ama Allah'a şükür bizim en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılama oranlarının çok yüksek olması. Yani en az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 94'lere geldi" diyerek aşılama oranının yüksek olmasına dikkat çekti. 

Okulların kapanmasına 1 haftalık süre kaldığını ve bu nedenle yüz yüze eğitime devam edeceklerini belirten Bakan Özer ara tatilin öne çekilmesi ya da uzatılması gibi bir kararın söz konusu olmayacağını ve normal MEB takvimi ile eğitimin devam edeceğini dile getirdi. 15 ara tatil 2022 okullarda 21 Ocak 2022 Cuma günü okulların son zili çalması ile 24 Ocak tarihinde başlayacak ve 4 Şubat tarihinde sona erecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@