Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de Yayınlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 6 Ağustos Atama Kararları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı Atama Kararnamesi, 6 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de Yayınlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 6 Ağustos Atama Kararları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kararnameye göre çok sayıda kamu görevlisi hakkında atama kararı verildi. En önemli atama kararı ise Milli Eğitim Bakanı'nın değişmesi oldu.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI DEĞİŞTİ

Yayımlanan ilk atama kararına göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un görevinden affını istediği ve bu talebin de kabul görmesi üzerine görevden alındığı bildirildi. Ziya Selçuk'un yerine ise Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in atandığı açıklandı.

cumhurbaşkanı atama kararı

ATAMA KARARNAMESİ İLE YENİ ATAMALAR YAPILDI

Yayımlanan diğer atama kararları ise şöyle oldu:

-Starateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan 1. Hukuk Müşavirliğine Sinan Taş atandı.
-Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı atandı.
-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda açık bulunan Mesleki Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığına Fuat Uzun atandı.
-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda açık bulunan Başmüfettişliklere Alaettin kandemir, Onur Şatıroğlu, Onur Özavcı, Ahmet Çelikdin, Sebiha Çetin, Özgür Kabayel, Ferhat Aydın, Burcu Gündoğdu, Hakan Özmen, Sevda Soysal, Cemal Alpaslan Özcan, Göksel Yolcu, Yusuf Kenan Karaarslan, İbrahim Yılmaz, Ertan Örs ve Adnan Doğan atandı.
-Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde VI. Bölge Müdürlüğüne Funda Aydın Seymen, XXI. Bölge Müdürlüğüne Hamdi Erşen atandı.
-Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sever görevden alındı yerine ise Fatih Dumanlı atandı.

atama kararnamesi 1
-Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Yardımcılıklarına Umut Serhat İdman, Abdullah Yüksel ve Nurettin Kaya atandı.
-Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıflar Meclisi Üyeliğine Aslan Yıldız atandı.
-Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy atandı.
-Sağlık Bakanlığı'nda açık bulunan müfettişliklere kadir Kavak ve Sadık kapan atandı.
-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Şimşek atandı.

atama kararnamesi 2

-Tarım ve Orman Bakanlığı'nda açık bulunan başmüfettişliklere Mehmet Dağlı, Ülkü Evren, Başak Güven, Kemal Eren, Ali Söğütdelen, Kadir Camcı, Muhammet Alper Koyuncu, Nihal Marakoğlu ve Bülent Kamalı atandı.
-Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Yaşar Yaman Ocak, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Nihat Kınık, Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Akif Ertekin atandı.