Ataşehir'de İnşaat Alanında Vinç Kazası! Buzla Kaplanan Su Dolu Alana Düşen Operatör Hayatını Kaybetti

İstanbul Ataşehir'de ne yazık ki buzla kaplanan inşaat alanında meydana gelen kazada vinç operatörü hayatını kaybetti.

Gündem 26.01.2022 - 10:45 26.01.2022 - 10:46 Gülcan Özer

Yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği İstanbul'da yaşam adeta durmuştu. Kar yağışının etkisini yitirmeye başladığı bugün çalışmalar yeniden başlarken Ataşehir'den acı haber geldi. İstanbul Ataşehir'de yer alan bir inşaat alanında sabah saat 09:00'da meydana gelen kazada vinç buzla kaplanan su dolu alana düştü. 

İş Makinesi operatörü olan 61 yaşındaki K.Y. vinçle beraberi buzla kaplı olan su birikintisine düşerken kazanın ardından olay yerine ihbar üzerine itfaiye, sağlık ve polis sevk edildi. İtfaiye ekipleri su birikintisinde kaybolan vinç operatörünü arama çalışmalarına başlarken ne yazık ki acı haber geldi. 

ATAŞEHİR'DE VİNÇ KAZASI! İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ HAYATINI KAYBETTİ

Olayları tesadüfen evinin kamerasından görüntüleyen bir kişinin kamerasına yakalanan anlarda vinç operatörünün soğuk hava nedeni ile buz tutan su birikintisinin üzerinde ilerlediği, bir süre sonra ise buzun kırılması ile operatörün bulunduğu taraftan vinçin yan yatarak su dolu alana gömüldüğü görüldü. 

buza düşen vinç

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken itfaiyenin uzun uğraşları sonucunda olay yerine gelen bir başka kepçe tarafından desteklenen vinç kaldırıldı. Olay yerindeki sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan 61 yaşındaki vinç operatörünün hayatını kaybettiği belirlendi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@