Atatürk Havalimanı'ndan Yapılan Son Sefer Gerçekleşti

THY'nın Atatürk Havalimanı'ndan kalkan son tarifeli uçağı uçuşunu gerçekleştirdi. Uçuşa kimler katıldı, uçuş iznini kim verdi, son sefer nereye indi?

Gündem 06.04.2019 - 10:15 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

THY'nın Atatürk Havalimanı'ndan kalkan son tarifeli uçağı uçuşunu gerçekleştirdi. Uçuşa kimler katıldı, uçuş iznini kim verdi, son sefer nereye indi?

Türk Hava Yollarının Atatürk Havalimanı'ndan kalkan son tarifeli uçağı uçuşunu gerçekleştirdi.Son sefer olan "TK54" sefer sayılı uçak nereye uçtu, uçuş iznini kim verdi?TK54 Sefer Sayılı Uçak Nereye Uçtu?Atatürk Havalimanı'ndan yapılan son sefer olan TK54 sefer sayılı uçak İstanbul'dan Singapur'a uçtu.Türk Hava Yollarının tarifeli son uçaının uçuşu için havalimanına Bakan Turhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, katıldı.Katılımcılar Kontrol Kulesine Geldi!Türk Hava Yollarının İstanbul-Singapur uçuşu için Bakan Turhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, uçuşların kontrol edildiği "Smart Kule" diye tabir edilen kontrol kulesine geldi.Burada son uçuş iznini Bakan Turhan verdi.Bakan Turhan: Dönüşünüzde Zafer Anıtı Ve Dünyanın En Büyük Havalimanı Olan İstanbul Havalimanına İniş YapacaksınızTürk Hava Yollarının Atatürk Havalimanı'ndan kalkan son tarifeli uçağı olan İstanbul - Singapur sefer hareket etmeden önce Bakan Turhan kontrol kulesinden yolculara seslendi.Bakan;  "THY'nin saygıdeğer yolcuları, bugün tarihi bir ana şahitlik ediyoruz.Sizleri Atatürk Havalimanı'nın tarifeli son yolcuları olarak uğurlamaktan memnuniyet duyuyorum.Hayırlı ve emniyetli yolculuklar dilerim. Dönüşünüzde zafer anıtı ve dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı'na iniş yapacaksınız.Siz saygıdeğer yolcularımıza ve sevgili uçuş ekibimize iyi uçuşlar dilerim."dedi.Bakan Turhan'dan Taşınmaya İlişkin Detaylı Bilgi"THY'nin tarifeli son uçağını yolculamak için bir araya geldik.Bundan sonra İstanbul'a uçacak olan yolcular, dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı'na iniş kalkış yapacaklar. Bugün, yarın Atatürk Havalimanı'ndan tüm operatörlerimiz, ekip, ekipmanlarımız, birimlerimiz İstanbul Havalimanı'na taşınma işlemlerini gerçekleştiriyorlar.Bu saate kadar, taşınma programında herhangi bir aksaklık yaşanmadı.Temennimiz yarın akşam geç saatlere kadar taşınma işlemini bitirmek. Havalimanında hizmet veren bazı makine, ekip ve ekipmanların Atatürk Havalimanı ile İstanbul Havalimanı arasında kullanacakları güzergahlar trafiğe kapatıldı, bunları en kısa zamanda taşıma işlemini yapıp açmayı planlıyoruz"dedi.Bakan Turhan uçuş gerçekleşirken yolcuları alkışlarla uğurladı.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@