Atlas Global Jet Bilet İptal, Para İadesi ve Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Atlas Jet battı iddiaları gündeme bomba gibi düşerken firma yapmış olduğu açıklamasında uçuşlara kısa süreli ara verdiklerini duyurdu.

GÜNDEM 02.12.2019 - 15:19 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Atlas Jet battı iddiaları gündeme bomba gibi düşerken firma yapmış olduğu açıklamasında uçuşlara kısa süreli ara verdiklerini duyurdu. Uçak bileti almak için Atlas Jet firmasını tercih edenler ise büyük mağduriyet yaşadı. Peki, Atlasglobal battı mı, Atlas Jet uçak bileti alanlar ne yapacak, uçak bileti para iadesi nasıl yapılacak?

Türkiye'nin en çok tercih edilen hava yolu şirketleri arasında yer alan Atlas Jet ekonomik sorunları aşamayarak ne yazık ki uçuşlara ara verdiklerini duyurdu. Atlas Glabol Battı Mı?Şirket tarafından yapılan açıklama ile uçuşlara 26 Kasım 2019 tarihi itibari ile 21 Aralık 2019 tarihine kadar geçici süre ile ara verildiği duyuruldu. 

Atlas Global Kimin?Öger Holding tarafından kurulan Atlas Global'in Yönetim kurulu başkanlığını Murat Ersoy üstlenirken icra kurulu başkanlığını ise Orhan Coşkun yapıyor. AtlasGlobal Müşteri Hizmetleri Telefon / İletişim 0850 222 0000AtlasJet Uçak Bileti Para İadesi ve İptal İşlemleri Nasıl Yapılacak?Yayımlanan açıklama metninde 15 Aralık 2019 tarihine kadar olan satılan biletler için işlemlerin kayıt altına alınacağı ve 16 Aralık tarihinde şirketin internet sitesi üzerinden yapılacak açıklama ile işlemlerin nasıl gerçekleşeceği bilgisine yer verileceği ifadesine yer verildi. Atlas Jet Uçuşlara Ara Verdiğini DuyurduŞirket tarafından yapılan açıklama metninde "Ancak yakın geçmiş olumsuzlukları ve beraberinde getirdiği ekenomik yük ve 2019 yılı Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artış, Havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeterli sürede telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır.Nakit akışımızdaki gerekli yapılandırma ve iyileştirmeyi sağlamak amacıyla, tüm uçuşlarımıza 26 Kasım 2019 itibariyle, 21 Aralık 2019 tarihine kadar ara vermek zorunda kaldığımız bilgisini arz ederiz. Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularımızın satın aldıkları biletleriyle ilgili 15 Aralık 2019 tarihine kadar gerekli tespitler tarafımızca yapılacaktır.Yolcularımızın iade ve değişiklik talepleri ile ilgili uygulanacak işlemler 16 Aralık 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır. Bütün satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri 16 Aralık 2019 tarihine kadar kapalı tutulacaktır" ifadelerine yer verildi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@