Avcılar Eski Belediye Başkanına Gözaltı! Handan Toprak Kimdir, Hangi Partiden, Neden Gözaltına Alındı?

İstanbul merkezli bir soruşturmada aralarında Avcılar eski belediye başkanı Handan Toprak'ın da bulunduğu 27 şüpheli gözaltına alındı. Handan Toprak Benli kimdir, nereli, hangi partiden?

Gündem 01.04.2022 - 10:05 01.04.2022 - 10:06 Büşra Uluşen

İstanbul'da v dört diğer ilde '' İhaleye Fesat Karıştırma '' ve '' Resmi Belgede Sahtecilik '' iddiasıyla aralarında eski Avcılar belediye başkanı ve belediye çalışanlarının da yer aldığı 27 kişiye yönelik operasyon düzenlendi. 

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşmada, İhaleye Fesat Karıştırma ve Resmi Belgede Sahtecilik suçlarından şüpheli konumda olan 21 kişi gözaltına alındı.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI DA GÖZALTINA ALINDI

Gözaltı kararı alınan 6 kişi için ise Aralık 2021'de düzenlenen benzer bir operasyonda gözaltına alındığı ve tutuklandıkları öğrenildi. 

Avcılar Belediyesinin 2 ihalesiyle ilgili şüpheli olan kişilerin ihaleye fesat karıştırdığı ve ihalede görevli belediye personelinin de suça ortak olduğu yönünde iddiaların bulunduğu vurgulandı. 

Söz konusu operasyonda gözaltına alınan eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak'ın kim olduğu ise merak konusu oldu.

HANDAN TOPRAK KİMDİR?

Avcılar eski belediye başkanı Handan Toprak Benli, 17 Nisan 1960 tarihinde Sivas Divriği'nde dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Tıp Fakültesi'nde tamamlayan Toprak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Samsun 19 Mayıs Tıp Fakültesi Tıp Fakültesine yatay geçiş yapmış sonrasında da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 

1993 - 006 yılları arasında CHP Avcılar İlçe Örgütü'nde aktif rol alan Toprak, 2006- 2007 yılları arasında CHP Bahçeşehir Belde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Belde Sekreterliği görevini üstlenmiştir. 2007- 2010 tarihlerinde de CHP Büyükçekmece İlçesi Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 

2012 - 2014 yılları arasında CHP İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Sağlık'tan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevi yapmış, son olarak ise 2014 seçimlerinde Avcılar Belediye Başkanı seçilerek bir dönem boyunca görevine devam etmiştir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@